Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A filctoll és a marker egy és...

A filctoll és a marker egy és ugyanaz a dolog? Ha nem mi a fő különbség?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 06:37
 1/2 A kérdező kommentje:
Valamint, egy sima kezdő még rajzolni alig tudó embernek nem elég egy sima 1000ft-os filctoll készlet? Mert amit "grafikai" címkével látnak el annak darabja annyi.
2016. máj. 31. 06:47
 2/2 anonim ***** válasza:
A filctoll nem véletlenül olcsóbb, rosszabb minőségű benne a tinta, a hegye is más, hamarabb ki is fogy. Marker és marker közt is van különbség, de ha rajzolsz akármelyikkel megérted mi a különbség a marker és a filctoll közt. Minden markernek 2 vége van, van amelyiknek filctoll szerű vége van és a másik meg trapéz szerű (chizzle tip angolul, magyarul nem tudom) meg van olyan aminek van a trapézos meg egy ecset szerű. Amíg kezdő vagy felesleges drágán bármilyen eszközt venni, nem attól leszel jobb. Viszont és kezdőként filctollat se vennék, sokkal jobb ha ceruzával majd tollal kezdesz el rajzolni. Mondjuk ugye nem midnegy mihez kell később se. Filccel vonalakat lehet rajzolni leginkább, bár vannak akik színezésre is használják, de szerintem macerás és a nem a legjobb. Markerrel mindent lehet csinálni, full életszerű dolgokat, színátmenetet, stb. Szóval full kezdőséghez szerintem egyiket se vedd meg.
2016. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!