Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki elmondaná a Cartoon...

Valaki elmondaná a Cartoon Network logikáját?

Figyelt kérdés
A csatornán voltak nagyon jó sorozatok. Ilyen volt az EREDETI Ben 10 is. Továbbá van a Tini Titánok (Teen Titans) és az Igazság Ifjú Ligája (Young Justice). Ezek nagyon klassz sorozatok, érdekes történetekkel. Mindkettő úgy ért véget, hogy simán lehetne folytatni, anélkül, hogy feltétlenül erőltetett legyen. De ezek helyett adnak Gumball csodálatos világát, Kalandra felt!, Nagyfater bátyő és még több ilyen idióta mesét. Tényleg erre van igény?

2016. jún. 4. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,ősszel folytatják maje.
2016. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

*Bocs,éjszakából jöttem,aludni meg nem tudok most

Szóval ősszel jön az új évad.

2016. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, de akkor is zavar. Én éppen ezért nem nézem sokszor a csatornát. Csak hát a kisebbek igen, és ilyen ostobaságokon csorgatják a nyálukat...
2016. jún. 4. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked azok tetszenek, másnak meg ezek.

Pld. amiket hiányolsz, azokból egy epizódot nem voltam képes végignézni - viszont a Kalandra fel!-t kifejezetten szellemesnek tartom, és a nagyfater is jó. Mondjuk, tény, hogy nem kisgyerekeknek (óvodás, kisiskolás)való, hanem kamaszoknak, felnőtteknek.

De a kicsiknek ott a Minimax, az egészen kicsiknek a DuckTv.

2016. jún. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Étem. Nekem nem tetszik. A kisfiamnak meg igenm
2016. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most kicsit védem a CN-t, mert sokan igazságtalanul ostorozzák. Nem a rajzfilmek miatt kell dühöngeni, helyén kell kezeli őket. A Cartoon Network több műsora eleve nem is feltétlen kisgyerekeknek való. Sokan értelmetlenségeknek meg bugyutaságnak látják ezeket a rajzfilmeket, holott több most futó rajzfilm igenis kigondolt, kreatív, ötletes és érzelmes (persze vannak kivételek is, mint a Nagyfater Bátyó, amik tényleg csak ökörségek).


Sok CN-es sorozat egyszerűen nem olyan témákról szól, amiket egy óvodás fel tudna fogni. A csatorna legfelkapottabb műsorai, úgymint a Kalandra fel!, Parkműsor, Gumball vagy Steven Universe inkább idősebbeknek valók, sok olyan elemük van, amiket tizen-huszonévesek értenek a leginkább. Ez több klasszikus CN-es sorozatra is igaz, szóval igazságtalanság a régebbieket felmagasztalni, az újakat pedig szűk látókörűen elítélni. A Johnny Bravo egy kanos degenerált pasiról szólt, a Bátor, a gyáva kutya egyenesen horror volt, a Pindúr pandúrokban rengeteg erőszak és burkolt szexpoén volt, és a Dexter több részét is csak utólag felnőtt fejjel és ismeretekkel értettem meg. A rajtuk felnőtt nemzedék kellemesen gondol vissza rájuk, bezzeg a mostani sorozatokat támadják. Ez álszentség és semmivel nem viszi előbbre a dolgokat.


Szóval nem kell ezeket alapból megvonni a gyerekektől, összességében semmivel sem kártékonyabbak a csatorna régebbi műsorainál. Viszont érdemes észben tartani, hogy a csatorna a nagyobb gyerekeket célozza meg, és sok sorozata nem kicsiknek való. Ezeket talán csak idősebb korában kéne néznie. Nem vagyok a rajzfilmmegvonás híve, hiszen én is ezeken nőttem fel, de itt az elmondottak alapján bonyolult helyzettel állunk szemben.


Ezeket a műsorokat nagyon nem kéne egy kalap alá csoportosítani. A Parkműsor, Kalandra fel és főleg a Steven Universe képesek úgy művelni a szürreális humort, hogy közbeiktatnak fejlődő történetet és karaktereket, tágabb háttérmitológiát, és mindemellett kreatívak, jó érzést sugároznak és egyes részek szinte művészi értékűek. Ezekből lehetnek a jövő klasszikusai, és ezek mentették ki a csatornát a 2010 előtti hanyatlásából.


A Nagyfater Bátyó meg az a másik jellegtelen, feledhető művek, amik nem nyújtanak semmi extrát. Ezek azok, amik most is lehúzzák a csatornát és csak foglalják a helyet.


A Kalandra fel! vagy a Steven Universe az elmúlt években a legfelkapottabb nyugati rajzfilmek közé tartoznak, hihetetlen nagy és elkötelezett rajongótáboruk van. Több kedvelt sorozat is fut a csatornán jelenleg, például a Gumball, Parkműsor, Medvetesók, Ninjago, sőt még a Tini titánok, harcra fel! is megtalálta a saját nézői rétegét a gyerekek körein kívül is. De a Kalandra fel! és a SU tűnik messze a legnépszerűbbnek és legnagyobb hatásúnak, ezek bekerültek a csatorna modern "nagyjai" közé. Sőt, vannak, akik a valaha készült legjobb rajzfilmek közé sorolják őket.


A Kalandra fel, a Parkműsor, a Steven Universe és a Gumball először tényleg úgy tűnnek, mintha drogosok csinálták volna drogosoknak, és néhány rész tényleg olyasmi, de a Kalandra fel-nek például marha jó háttértörténete van, ha tudni akarod olvasd el ezt (Spoiler): [link] és ezt (Spoiler): [link] a Steven Universe-ben vannak szomorú (Spoiler): https://www.youtube.com/watch?v=EzbY_fHo5k0 https://www.youtube.com/watch?v=rwXg6eYf66w aranyos jelenetek (Spoiler): https://www.youtube.com/watch?v=0JAGtZ-h4oQ https://www.youtube.com/watch?v=xh11HmgjLq4 és olyan üzenetek, amik rendes filmekben sem nagyon szoktak lenni (Spoiler): https://www.youtube.com/watch?v=wVRnU2doHIc A parkműsorban kevesebb ilyen van, de például kiderül, hogy Benson miért ordít annyit (Spoiler): https://www.youtube.com/watch?v=_kVMTfPC2RA nem mindig Mordecai és Rigby győz, a Gumball pedig több társadalomkritikai poén is van, és mindegyikben van viszonzatlan szerelem (legalábbis egy ideig). Viszont az tényleg igaz, hogy nem kisgyerekeknek valók, hanem ahogy a 14-es írta, tizen-huszonéveseknek. 10 év alatt tényleg olyan mesék valók a gyerekeknek, amilyeneket a 8-as írt.

2016. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Parkműsor ami jo volt de a steven universe szerintem meg tök gagyi
2022. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kalandra felnek nagyon jó a története csak lassan halad.
2023. júl. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!