Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vásárolhatok gázpisztolyt 16...

Vásárolhatok gázpisztolyt 16 évesen?

Figyelt kérdés
Csak arra kell hogy otthon lövöldözzek illetve otthon védelemre , de nem vinném az utcára . Szóval pl keserű művek boltjában kiadják a fegyvert ? Vagy vigyem édesapámat ?

2016. jún. 6. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem apád nevére vetesd meg oszt jóvan
2016. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem vásárolhatod meg 18 éves kor alatt, s nem lövöldözhetsz vele, csak úgy otthon sem.

Felnőtt ember szabadon birtokolhatja, engedéllyel rejtve viselheti is, de durrogtatni szabálysértés.

Buta játék is szerintem. Mi értelme van?

2016. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

A törvényben nincs semmilyen korhatár, ami gázpisztoly/légpuska/gázspray/kések és hasonlók eladását korhoz kötné!


Tehát elvileg ilyet egy csecsemő is vehetne ha tudna beszélni. Vegyél nyugodtan. Ha pedig az eladó nem adja oda, akkor hívd rá a fogyasztóvédelmet és a törvények alapján neked fognak igazat adni.

2016. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem Gunbox fegyverboltot és azt mondták nincs életkorhoz kötve a gáz fegyver vásárlása
2016. jún. 6. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ez így van, ők is jól mondták
2016. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

A jelenlegi szabályozás valóban nem tartalmaz életkori megkötést. Tehát akár három perces kisbaba is tulajdonolhat gázpisztolyt.

De a gázfegyverekre sok olyan szabály érvényes, ami az éles fegyverekre is. Pl. a töltés, ürítés. Egy tizenéves fogja tudni, hogyan vegye kézbe, hogyan szerelje szét, rakja össze? Hogyan kell meggyőződni arról, hogy nincs töltve? Hogyan kell biztonságosan üríteni?

Halálos balesetet legkönnyebben úgy lehet okozni vele, ha fejbe kólintjuk a másikat. Ez igaz. De súlyos sérülést lehet okozni a szakszerűtlen kezelésével.


Előttem írták már a lövöldözést. Az tilos. Ha feljelentenek, megbánhatod a játszadozást.

Az otthonod védelme sem a te dolgod, s nagyobb baj lehet belőle, mint lenne fegyverrel kalimpálás nélkül.

2016. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:
65%

Kérdező: ostobaságokat írnak és nem támasztják alá semmivel. Jól lepontozták a srácot, aki azt írta, hogy nincs életkori limit. Pedig tényleg nincs. Most tervezik, hogy változtatnak ezen, de ezek még csak tervek, nem biztos semmi.


A tények: nincs sehol leírva, hogy korhatár van a gáz-riasztó fegyverekre, tehát NINCS. Aki tud ilyet, ne pontozzon le, hanem linkeljen és elismerem a tévedésem. Nem fogtok ilyet linkelni, már most tudom, mert nincs ilyen.


Közterületen tényleg nem viselheted, mert azt csak engedéllyel szabad, amit 18 évesen kaphatsz csak.


Otthon lövöldözni elvileg szabad, de hamar rád hívják a szomszédok a zsarukat, akik jól megbüntetnek, minimum csendháborításért. Persze ha nagyon nagy a kert (tanya, major, stb), akkor elvész a hang és nincs gond. De ez azért ritka.


"apád nevére vetesd"

OMG, nem kell igazolni magát annak, aki gáz-riasztó pisztolyt vásárol. Szabadon vásárolható és tartható, azt hiszem, 2004 óta.

2016. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Erről a csendháborítás dologról még annyit, hogyha sok-sok tucatot lövöldözöl, biztos rádhívják a zsarukat. De a nagypapámnak is van gázpisztolya és riasztóval egész sokat szokott lövöldözni. Kb egy tucatot simán ellőhetsz anélkül, hogy hívnak bárki bármit is.


A VALÓSÁGBAN NINCS ILYEN, HOGY EGYET LŐSZ UDVARON ÉS MÁR A SZOMSZÉD RENDŐRT HÍV.

1. A lövés hangja már 50 méterről is elég halk, tehát nem terjed messzire

2. Nem gondolja a legtöbb ember hogy lövést hallott, mert a legtöbb embernek fingja sincs arról milyen egy lövés hangja. Inkább hiszik hogy valaki mondjuk barkácsol vagy mittudomén, mint hogy lövöldözik.

3. Ha öntöltővel kilősz egy tárat és valaki rád hívja a rendőröket, akkor kifizetem a bírságodat. Csakhogy a valóságban nincs ilyen, nem így mennek a dolgok!

2016. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne pazarold a pénzed játékpisztolyokra. :D
2016. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!