Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A rendőrség miért nem csinál...

A rendőrség miért nem csinál semmit (lejebb bővebben. )?

Figyelt kérdés
Tehát én mint magánember, körülbelül ha lemegyek a deákra, vagy a kolimba, vagy anyámék falujába, mindenhol tudok vagy 20 embert aki füvezik, vagy bármi egyéb, a falumban és több helyen is egyértelműen tudok helyet ahol valószínűleg pénzt mosnak, mert egy kocsmának a tulajdonosa minden boltják kocsmáját egy csontalkoholista emberre iratta át, Tor hálózaton számtalan személy van, aki olyan ajánlatokat tesz pedofil oldalakon, hogy lakhelyet keres, ahol pl az 5 éves unokahúgával leléphet, és cserébe azt ajánlja fel, hogy aki helyet biztosít, az szexelhet szintén a kislánnyal. És számtalan ilyen esetről tudok a hétköznapi életből, úgy, hogy én Nem vagyok rendőr. Ha kapnék 20 fős társaságot, ami egy nyomozói csoport, és én lennék a vezetőjük, sittre vágnék heti egy embert... A rendőrség miért nem képes erre? Rendőr haveromnak is mondtam kettőnek is, egyik se jelenti tovább, vagy bármi. Nem csinál a rendőrség semmit kb. Ha én tudok kapásból ennyi bűncselekménnyel gyanusítható embert úgy, hogy nem a bűnüldözés a munkám, akkor ők miért nem képesek rá?

2016. jún. 8. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

bizonyítékod van rá? Mert az, hogy "hallottam" vagy "láttam" nem bizonyíték.

Egyébként mindenki még én is tapasztalok olyan dolgokat ami rendőrségi ügy lehetne, még sem az.

Konkrétan a bíróság előtt füveznek, de semmi büntetés.

A rendőrök mindig arra hivatkoznak, hogy "nincs bizonyíték"

2016. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A rendőrség bejelentésre ügyészségi bírói utasításra lép . Ameddig ez nem történik meg , a csalók adatai nem akadnak fent egy programon vagy egy vizsgálati eredmény nem aggályos addig nincs ügy . Rendőrt jogszabályok kötik , tanúk előtt a trógert nem pofozzák , csak az őrszobában . A törvények előírások egyre sokasodnak , bővülnek . Egy útszakaszt figyelj meg , tesznek az index használatára , kerékpáros a szembe sávba jön roncs bringával a kocsmából , zebrán hetente gázolnak . Írástudatlanok és menő arcok jogsi nélkül lopott vagy trükkel szerzett géppel suhannak . Akkor lenne hatékony a yard ha a zsaruk 2-3 településnél odébb szolgálnának , a haveri viszony az alvilággal és a fenyegetettségük minimális lenne . Létezik vádalku is , nagyobb gazemberséget a sajátjától bemond a tag ( bizonyíthatóan)akkor az ő ügyét ejtik ...
2016. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, de aaz egész rendszer rossz úgy ahogy van... Tudom ez szélsőségesen hangzik, de ha tehetném, bizonyíték alapján, hallomásból is fognám magam 10 fegyveres jól képzett "kommandóssal" rátörném a gyanusítottra az ajtót, felforgatnám a házat, és szerintem 10/9 alkalommal találnék is vaalamit. Persze most nem egy kis füvescigikére gondolok, hanem a korábban felsorolt esetek... Mondok egy példát. Valaki füvezik a bokorban. Odamegyek hozzá, megmondom neki, hogy "csáó haver, látom van füved, kéne nekem is, nem tudod kinél vehetnék kicsit nagyobb tételben? Ha mondasz egy embert, akitől vehetnék 100 grammot, kapsz belőle, csak mert nincs senki akit tudnék, és már nagyon hiányolom!" Ad egy telószámot, találkát szervezek a dillerrel, majd már lesben áll a 10 fős felfegyverzett minihadseregem, majd zárt ajtó, diller házának felforgatása, jegyzetei, mobilja átnézése, minden telefonszám mögött lévő személy ellenőrzése... Tudom nagyon szélsőségesen hangzik, de én rendet tudnék tenni, pillanatok alatt kézre kerítenék egy rakat bűnözőt. Persze most nem arra gondoltam, hogy pistikét aki bulizni menne és összekuporgatott 1500 forintott és vett egy cigit, azt lecsukni. Természetesen nem erről van szó. De a fogyasztón keresztül eljutnék a nagyobb halakig. És ez csak a kezdet... Ha pénzmosásról hallok, egy titkos csoporttal, vagy egy tagom beépülne a kocsmába. menne iszogatni heti kétszer, beszélgetni a kocsmába stb. Idővel pedig aki ilyen offshore cégket üzemeltet, vagy bármi hasonló simán kideríteném, és ha valóban tény, hogy mindenki tudja, hogy ráiratta valakire a cégjeit, akkor jogos a felvetés, és higyjétek el ilyen esetben 99,99%-ban pénzmosásról van szó, tehát megalapozott gyanúval törném rá a házát, és ha nem találok semmit, szívesen fizetek kártérítést milliós tételben. De ha korlátlan inézkedési hatalmat kapnék, úgy hogy rám a jogszabályok nem vonatkoznak, és a 20-50 fős társaságomra sem, akkor egy éven belül annyi bűnözőt kapnék el, amit a rendőrség együttesen sem...
2016. jún. 8. 22:31
 4/19 anonim ***** válasza:

"ha tehetném, bizonyíték alapján, hallomásból is fognám magam 10 fegyveres jól képzett "kommandóssal" rátörném a gyanusítottra az ajtót, felforgatnám a házat, és szerintem 10/9 alkalommal találnék is vaalamit."


Na kezdjük az elején.


A bizonyíték az nem az, hogy a Feri mondta. Ennél több kell, különben nagyon sok téves "ítéletet" hozol, aminek az lesz a vége, hogy a tévesen vegzált emberek is felfogadnak tíz kommandóst, vagy tizenötöt, leölik a te tíz kommandósodat, téged meg felkötnek. Nem jó.


De már te is elismered, hoyg 10/9 esetben lennél sikeres. Mit szólna az az egy, akihez hallomás alapján berontasz, feltúrod a lakását, az életét? Mit gondolnak majd a szomszédok? Ezzel tönkreteszed egy ember életét.


Mi lenne, ha most én törnék rád tíz kommandóssal, mert azt hallottam, hogy egyszer szemeteltél az utcán, mi?!


Meg kéne várnod, míg felnősz, kinyílik a szemed, addig pedig tanulj.


Tanuld meg az életet. Tanuld meg, hogy nem olyan egyszerű, mint amilyennek néha gondolnád, mert nagyon könnyen a lópisztoly rosszabbik oldalán találod magadat - és akkor kihez fordulsz? A tíz kicsi kommandóshoz?

2016. jún. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 gnoomage ***** válasza:

Te hány éves vagy? Legutóbb 7-8 éves unokaöcsém akart ilyen szuper katona lenni xD


Te teljes mentességet akarsz az összes jogszabály alól, vagyis csak kapkodni a bűnözőket engedélyek és stb nélkül? Tudod miért nincs ilyen? Mert illegális és olyan tüntetések lennének, hogy megmozdulni nem tudna a kormány.


A kormánynak nem ér annyit az egész, hogy leváltsák őket, főleg nem egy hiperaktív idióta miatt aki nem tud megülni a seggén.


Meg persze a több tízmilliós kártérítéseket honnan akarod? Melyik így is csökkenő támogatásból akarod kivenni? Se pénz, se haszna, se értelme, meg persze illegális és az emberek jogait teljesen elnyomná.

2016. jún. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
10/9 alkalommal biztos vagyok benne, hogy találnék valamit, akire rátöretem az ajtót. Nyílván nem csak hallomásból... De van amikor totálisan egyértelmű a dolog.És úgy gondolom, hogy az az egy, akire rátörtem az ajtót de tévedésből, az kap kártérítést, és úgy gondolom, hogy inkább sírjon egy ember, hogy juj a gonosz védőszervezet rátörte az ajtót, ha ezzel mondjuk hatszoros mennnyiségű bűnözőt kapok el.
2016. jún. 9. 16:30
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor kérlek írd meg privátban a cimedet, megyünk a have... igazságosztókkal, feltúrunk mindent, aki ellenáll megverjük, megy a családod a sittre és majd kiszedünk belőlük mindent. Tuti!
2016. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az más... Olyanból szednék ki dolgokat, aki pl füvezik. Látom ott a füvescigi a szájában. Megkérdezem kitől vette, úgyis tud mondani valakit, akkor nincs ok az erőszakra.
2016. jún. 9. 18:41
 9/19 anonim válasza:

Két oka van annak, hogy a rendőrség nem csinál semmit.


1. Nincs elég pénzük, így a piti ügyekkel nem foglalkoznak.

2. Ahhoz, hogy tegyenek valamit, eljárásnak kellene indulnia. Ez pedig nem történik meg magától. Fel kell jelenteni őket, vagy rá kell hívni a rendőrt. Ő majd eldönti, hogy meggyanúsítja-e az adott személyt az adott bűncselekménnyel, vagy szabálysértéssel. De akár feljelentést teszel, akár rendőrt hísz, még csak gyanúsítás történik, a gyanúsított még nem bűnös. Közben elindul az eljárás, mely során nem a te feladatot a bizonyíték gyűjtés, ez kifejezetten a hatóságok dolga. Ők majd begyűjtik ezeket a bizonyítékokat és a bíróságon ítélet születik. Erre, és az egész nyomozásra persze nincs pénz, mivel sokszor piti ügyről van szó - ezzel pedig visszajutottunk az első okhoz. Emiatt évekbe telik, ha történik egyáltalán valami. Ha esetleg ítélet születik, valószínűleg fellebbezni fog a gyanúsított, ez pedig még inkább elhúzza az ügyet. Pár év küzdelmet pedig nem ér meg egy füves cigi; sem a rendőrségnek, de szerintem még neked sem.


Egy nagyobb ügynél persze már más a helyzet, de az viszont még bonyolultabb.

2016. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer már kiírtad ezt és akkor is hülyeség volt :D

Odamész a füveshez és szerinted egy ilyen dumával az fog neked bármit is adni :DDDDDD hol élsz te ember

100g füvet mert hianyzik :'Dd

Kiröhöglek a f-a-s-zba...


Lakossági bejelentés alapján szokták pl a füveseket "lekapcsolni".


A kocsmás csávó meg a NAV ra tartozik.



A TOR programnak meg pont az a lényege , hogy nem lehet lekövetni, hogy ki mit néz/vesz rajta...



És ezen kivűl még az is benne van, hogy senkit nem érdekel...

A pedofílos cuccon kivül nem tök m1 neked a többi? :D


De egyébként miért nem vagy rendőr? Ha ennyire ncis-t akarsz játszani :D

Mondjuk valszeg egy hülye gyerek vagy...ismerem a fajtátad...volt annó ilyen osztálytársam...felírta ha valaki megsértette a házirendet és leadta az osztályfőnöknek, hogy kinek írjon be beírást :'D természetesen elküldték a f-a-s-zba.

2016. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!