Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olasz vagy francia nyelv?

Olasz vagy francia nyelv?

Figyelt kérdés
Kétnyelvű gimnáziumba jelentkeztem és az angol mellé szeretnék felvenni egy másik nyelvet. CSAK olasz és francia nyelven gondolkodtam úgyhogy légyszíves más nyelvet NE írjatok.

2016. jún. 20. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Én mindenképp a franciát nyomnám. Az olaszt kb. csak a 60 millió olasz beszéli a nem túl virágzó gazdaságú országukban. A francia viszont 29 országban hivatalos nyelv, köztük Franciaország, Kanada, Svájc, Belgium, Monaco, Luxemburg és rengeteg afrikai orság. Ha megtanulsz jól angolul és franciául nyitva lesz előtted a világ.


Az olasz is nagyon szép nyelv, azt sem épp haszontalan megtanulni persze, de én franciára mennék rá.

2016. jún. 21. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem olasz, francia, spanyol a választék. Szüleim a franciára beszéltek rá. Az EU egyik munkanyelve, sok országban beszélik. Ráadásul nem csóró országokban.
2016. jún. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Francia.
2016. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!