Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik nyelvet lenne érdemeseb...

Melyik nyelvet lenne érdemesebb tanulni, illetve mit tapasztaltatok ezekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Másfél év múlva iskolát váltok. Most beszélek 3 nyelvet. Ugye magyar az anyanyelvem, angolt és németet majdnem perfektül beszélem (a szakszavakat még tanulnom kell.) Viszont fel kell vegyek még egyet.

Van egy pár lehetőségem: Orosz, Francia, Olasz és Latin.

Melyik lenne szerintetek a leghasznosabb?

Tudom, még van időm, de jobb most eldönteni, mint majd akkor gyorsan olyat választani ami nem hozzám 'illik' hozzám.

Én ahogy gondolkoztam az oroszt találtam leghasznosabbnak. Sok országban beszélik. Ha lesz 3. Világháború akkor majd elcseverészhetek az orosz katonákkal :D nem amúgy.

A szüleim is oroszt tanultak, talán tudnak majd benne segíteni. A cirill betűk meg mindig is érdekeltek. :)

Sajnos az olasz nyelv mindig is hidegen hagyott. :D

Francián gondolkoztam el egy kicsit de aztán rájöttem hogy azt a 'torok betűt' nagyon nem fogom tudni kimondani.

A latinon is elgondolkoztam mivel hogy az egyetemen szükségem lesz rá (egészségügyire megyek) viszont senki nem beszél latinul, kivéve a papok (lehet tévedek) püspökök, pápák. Na meg persze az orvosok, viszont csak az emberi testet és részeit kell tudniuk.

De megköszönném ha leírnátok az ezzel kapcsolatos véleményeteket . Na meg ha elmondanátok a nyelvek előnyeit és hátrányait! Köszönöm a válaszokat!:) 13/L



2016. márc. 31. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezek közül egyedül az olaszt nem tanultam, a többieről elmondom a véleményem. A latinban rengeteg a ragozás, de nem megtanulhatatlan. Ha sokat gyakorlod, akkor tudod használni, én két év alatt elég sokat tanultam, persze ehhez jó tanár kellett. Nyilván társalogni nem tudsz majd, csak a pápával, de az én latin könyvemben sem párbeszédek voltak, hanem szövegek pl. Romolusról és Remusról.

A francia nekem nagyon nem tetszett, de a tanárom sem volt jó. Elég sok kivétel van benne, de nem ragoz sokat és azért meg lehet látni helyenként a logikáját. Engem a kiejtés akasztott ki, mivel nagyon sok betűt írnak le, de keveset ejtenek ki :D

Az oroszt szeretem, habár többet ragoz, mint a francia, mégis könnyebben tanulható nekem. Ez lehet azért van, mert ez jobban is érdekel.

Szerintem az alapján válassz, hogy melyik nép/kultúra érdekel, úgy jobban fog menni a tanulás :D

2016. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A latinon ne gondolkozz. Nekem ezt kell tanulnom és elég nehéz. Annyi előnye van, hogy utána több európai nyelvet könnyebb megtanulni. Pl. olasz. Nekem a francia nem tetszik és kiejteni sem tudom. Az olasz viszont gyönyörű. Főleg a zene. Laknak is felénk. Oroszul anyu tud, de semmire nem használja. Azt tanuld, amelyiket használni szeretnéd. Barátkozni, utazni, olvasni, nézni, hallgatni, stb.
2016. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!