Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meleg vagyok, Budapest vagy...

Meleg vagyok, Budapest vagy Debrecen?

Figyelt kérdés

A középiskolai kollégiumommal szerencsém volt, nagyon jó közösségbe kerültem ahol nem bántottak, elfogadtak így melegként. Persze 1-2 gyúrós hetero nagy menő itt is akadt, de ők sem bántottak különösebben. Néha megkérdezték gúnyosan, hogy meleg vagyok e és ennyi. Most viszont már szeretnék elmenni valamelyik nagyvárosba, de nem tudom melyikbe találnék olyan kollégiumot ahol nyugodtan élhetnék. Pesten vagy Debrecenben? Debrecent ismerem, néha szoktunk járni oda, Pestet egyáltalán nem ismerem. Ha ismerőshöz költözhetnék gondolkodás nélkül Debrecent választanám, de mivel kollégiumba kell mennem így nem olyan egyszerű a helyzet. Érdekelne mások véleménye, tapasztalata, akik hasonló helyzetben voltak/vannak.

Sajnos nem főiskolára megyek, tehát középiskolai kollégiumban kell gondolkodnom.

18/F



2016. jún. 22. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Budapesti vagyok, úgyhogy csak arról tudok nyilatkozni, de nem meleg srácként, hanem biszex lányként - barátnővel. Azt nem merném állítani, hogy itt elfogadóak az emberek, amerre én lakom, elég gyakori téma a homoszexuálisok ócsárolása, de konkrétan engem még senki nem szólt le, mikor a barátnőmmel voltam. Igaz, amikor mások láthatták, nem csináltunk semmi "különöset", mert mindketten elég visszafogottak vagyunk. Ez mondjuk nálad srácként valószínűleg nem így lenne, ahogy észrevettem, a lányokkal elfogadóbbak az emberek. Errefelé több meleg srác is van, de ha nincs megint olyan szerencséd, mint ott, ahol laksz, akkor fogsz bántánst kapni. Ez mondjuk szerintem nem területfüggő, gondolom Debrecenben is kapnál sajnos. Annyi pozitívumot tudok még mondani, hogy elég sok melegbarát szórakozóhely/bár/étterem/kávézó van ahhoz képest, amire gondoltam, de ezekről nincs tapasztalatom, csak hallottam róluk. 18L
2016. jún. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztos látható rajtad, hogy meleg vagy. Szerintem nincs különbség a két város között e téren. Mindenhol vannak elfogadók és utálók is. Én debreceni vagyok, van pár meleg kollégista ismerősöm, de sosem panaszkodtak, hogy bántanák őket a koliban. Voltak olyan melegek is, hogy egy szobába kérették magukat, s így jobban erősítették egymást, nem voltak egyedül a melegségükkel.
2016. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Kedves első válaszoló, azt írtad hogy amerre te laksz, nem elfogadóak az emberek és gyakori a homoszexuálisok ócsárlása. - Merre van az az "amerre"? Melyik kerületben laksz?


Kedves második válaszoló, kíváncsivá tettél, érdekelne hogy melyik kollégiumban vannak ezek az ismerőseid? :o

Írok egy privát üzenetet is, ha esetleg nem szeretnéd ide leírni a kollégium nevét.

2016. jún. 23. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Én debreceni vagyok.

A kedvenc kocsmámba 3 olyan srác jár, akikről mindenki tudja hogy melegek, soha senki nem bántotta őket.

Annyi a különbség, hogy mindhármukat becézve szólítják meg, (pl. Lajoska) de ez őket (sem) zavarja.

Szerintem ez valóban nem területfüggő.

2016. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

XI. kerület. Azt mondjuk hozzátenném, hogy a melegellenes "dolgok" leginkább tizenévesektől jönnek, szerintem valószínű, hogy a felnőttek érettebbek ennél.

2016. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!