Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gyorsan növő gyümölcs...

Akkna1 kérdése:

Milyen gyorsan növő gyümölcs fák vannak, amikre nem kell 10 évet várni hogy teljesen felnőjön? Most vásárolom meg első kertes házamat, ezért eléggé tudatlan vagyok ezeken területeken. Esetleg már lehet több éves fát is ültetni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 22. 11:52
 1/3 anonim válasza:

csereszye,meggy,barack,

Nálunk ezek gyorsan nőnek,de én úgy kezdtem metszeni,hogy

ne legyen nagyon nagy,inkább szétágazzon.Attól is függ milyen a talaj homokos vagy agyagos.

2016. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de úgy éves szinten mekkorát nőnek ezek a fák ? Van több fajta például cseresze ami esetleg jobban nő ? mert én olyanokat olvasok hogy legalább 10 év kell ahhoz hogy 4-5 méteres legyen a fa.

Ezért kérdeztem hogy vannak e ennél gyorsabban nővök esetleg.

2016. jún. 22. 16:14
 3/3 anonim válasza:

1.es vagyok.Nálam gemmersdorfy cseresznye van.Az itt nagyon jól érzi magát.

Hogy mennyit nő egy év alatt azt nem tudom,de biztos nem kell neki 10 év hogy ilyen nagy legyen.

Miért szeretnéd,hogy nagyon hamar felnőjön?

Ha azért mert szeretnétek aláülni akkor ajánlom a fűzfát is.Bár ugye nem terem de jó árnyékot ad.

Van szederfa is az nagyon gyorsan nő,de viszont nem lehet alatta megmaradni mert minden tiszta gyümölcs.

Lehet a fa tövébe önteni műtrágyát,vagy biót is attól hamarabb nő.

De minden fának kell idő amig magához tér,megszokja az új környezetet.Metszeni akkor is ajánlatos és permetezni is.Nagyon sokféle betegséget elkaphat amitől hamar elpusztul.

Én tavaly vettem egy szilvafát egy nagyáruházból(mindig onnan szoktam és még nem csalódtam) ami szépen nött fejlödőtt és most látom hogy szilva pestises.

Most ezt gyorsan ki kell szednem mert megfertőzi a többit is.Nincs rá permetszer.

Ja még a diót is megprobálhatod.

Jó kertészkeést.

2016. jún. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!