Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » EKOL VIPER, VIPER LITE, vagy...

EKOL VIPER, VIPER LITE, vagy ZORAKI R1GG?

Figyelt kérdés

Otthonvédelemre szeretnék vásárolni gumilövedék kilövésére is alkalmas gázriasztót fegyvert. (mellette utcára is hordanám, persze gumilövedék nélkül gáztölténnyel) Ez a három típus között gondolkodom.

Eddigi utánaolvasásaim alapján:


EKOL VIPER: Negatív: Nincs se passzív ütőszeg biztosítás, se biztonsági állás (javítsatok ki ha tévednék) Pozitív: Acél dob, acél csőbetét, ejektoros hüvelykivető. Valamennyivel jobb fogás mint az R1GG nek. 12 mm-es gumigolyó. 2.5 colos csőhossz.


ZORAKI R1 GG: Negatív: spiáter elsütőszerkezet. 10 mm-es gumigolyó ami relatíve kisebb és gyengébb mint a 12 mm-es. Kicsit rosszabb a fogása mint a VIPERnek. Pozitív: Acél dob, acél csőbetét, ejektoros hüvelykivető, passzív ütőszegbiztosítás, tehát tűzkészen viselhető utcára. 2,5 colos csőhossz.


EKOL VIPER LITE:

Na róla tudok a legkevesebbet. Viszonylag új darab a piacon, kezembe se fogtam még.

Szóval nem tudom milyen, hogy viselkedik. A markolat formája tetszik, fogásra viszont nem tudom milyen. Alkalomadtán célba is lövöldöznék vele (persze a legális keretek között, nem az utcán a stop táblákra), és a 2 colos cső már túl rövidnek tűnik nekem ehhez.

A 12 mm-es gumigolyó méret pozitívum. Nem találtam róla infót hogy tűzkészen hordható-e.


Szóval vélemények?



2016. jún. 28. 12:56
 1/8 Csiß ***** válasza:
A zorakinak szerintem csak a kakas spiáter,de mivel az ütőszeget egy ütésátadó karon keresztül üti meg,nem fog krátert nyomni bele.11 mm gumival megy a GG,nem 10 mm.Fogása nem rossz,de ha neked nem jön be,tehetsz rá másik markolatot.Én a zoraki-ra szavazok.Azt tudod ugye,hogy ha gumira töltöd,akkor seggbe rúg a rendőr (ha megfog vele ofc).
2016. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is a zorakira hajlok, azert a tuzkeszen hordas sokat dob a latba. Meg lattam egy ket teszt videot, van azert ereje a zorakinak is, foleg lapua inditoval.

Es persze, tudom, irtam is hogy utcara gaztoltennyel vinnem, rendorsegi engedellyel, csak otthonra marad a gumilovedek, celbalovoldozesre, meg otthonvedelemre.

Koszi a valaszt!

(bocs az ekezetekert, telefonrol vagyok)

2016. jún. 28. 17:12
 3/8 Csiß ***** válasza:
Sajnos a lapua-t már nem gyártják,de van hasonló alternatíva (RUAG).Itt-ott lehet kapni second hand,de arany árban van.
2016. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor lapua helyett, ami annyira nem arany áras, mit ajánlanál?
2016. jún. 28. 21:58
 5/8 Csiß ***** válasza:
Kicsit kacifántosan fogalmaztam :D RUAG részemről az ajánlott,és a lapua-t lehet még néhol kapni (nem üzletben) horror áron
2016. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

koszi!

Kozben keresgeltem, es talaltam a keseru muveknel, 5000ft 50 db aron, az jo lesz.

2016. jún. 29. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:

MI VAN??? Milyen biztonsági állás? Egy revolveren?!

MINDHÁROM PISZTOLY VISELHETŰ TŰZKÉSZEN HORDVA! Van passzív ütőszegbiztosítási mindnek.


Mindhárom fegyver gyakorlatilag ugyanaz! Az hogy az egyiknek kicsivel többje acél, a másiknak kicsivel többje spiáter, nem számít! Mennyit fogsz vele lőni majd és gyakorolni gumival? Évi 100-at minimum? Kötve hiszem!


Mindegyiknek a három közül van legalább 500 lövéses élettartama gumival (csak gázzal és csak riasztóval gumi nélkül meg még több) és azt vegyed amelyik a legolcsóbb (ha nagyon számít a pénz és néhány ezer forint spórolás) vagy azt, amelyik jobban tetszik picivel, ha a pénz nem olyan fontos.


Ugyanazt tudja mind a három. A markolatot meg bármikor lecserélheted bármelyiken, mert a markolataik egymással is csereszabatosak, plusz a Vaterán meg sok más helyen is tudsz venni rá pár ezer forintért a másik fajta markolatból.

Nekem a Zoraki R1 GG típusú pisztolyom van, de 2500 forintért a vaterán vettem rá olyan markolatot is, ami a Viper Lite-on van és csavarhúzóval 2 perc alatt tudom őket cserélni. Télen a nagyobb van rajta, az eredeti, mert olyankor nem zavar a rejtésben, az év melegebb felében pedig a kisebbet rakom fel rá, mert akkor könnyebb az övemen hordani azzal.

2016. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zoraki szinte full spiáter , elsütőszerkezete is az , a dob meg a cső acél . Utcán önvédelemre alkalmatlan és tiltott KKVE gumira töltve hordani , kutyára nem lőnék vele támadóra sem , véletlen mást púpon lő akkor bj van . Viper akkor tudna gumizni ha megfelelő a tok erősítés és az akasztózása . Ebből 1 feltétel sem adott a nálunk forgalmazott mkh-zott példányok között . Keserű gyártott Viper08 és LITE gumisat de a dob hasadt és volt más bibije . LITE ugyan az mint a Viper , gázzal jó és mindkettő tökéletes ha a dobja fogadja a PA félautomaták gázait riasztóit . Ezáltal a gyakorlás olcsóbb és CS - PV is vegyesen tölthető . Umarex nem gyárt revolverhez CSt csak PVt
2017. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!