Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar anyanyelvű vagyok...

Magyar anyanyelvű vagyok (vajdasági magyar) és mikor németbe kijöttem és elkezdtem beszélni a németet a német szavak helyett szerb szavak ugrottak be, ugye nekünk az iskolában első idegen nyelv a szerb nyelv, és muszáj megtanulni. Vélemény?

Figyelt kérdés
A főnököm előtt is megtörtént ez aki azóta is gúnyolódik ezen, annyira, hogy a magyarságomat is megkérdőjelezte. Ez elég bosszantó.Ti mit gondoltok?
2016. jún. 29. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld elmagyarázni hogy magyar vagy, csak szerbet kellett használni itt a boldogulás miatt.

Egyébkét melyik városban-faluban éltél Vajdaságban?

2016. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Magyaráztam de sajnos szerintem nem is próbálta ezt megérteni.A falum 80%-ban magyarok által lakott,bácskában található.
2016. júl. 5. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azert gunjolodik, mert gondolom annyira kihangsuljozod, hogy magyar vagy es nem szerb, ez rendben van, csak ok ezt nem tudjak elkepzelni, nekik ha Szerbiaban elsz szerb vagy, es az is maradsz szamukra akarmit mondasz. Az miatt es hogy szerb szavak ugranak be ne csinalj gondot szerintem, ez termeszetes megis azt a njelvet hallod otthol sok heljen , de ez nem kell hogy neked legyen kellemetlen, ne erezd magad kellemetlenul mert beszelsz meg egy njelvet, az soha se nem szegyen. Udv
2016. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!