Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi volt életetek legrosszabb...

Mi volt életetek legrosszabb animéje?

Figyelt kérdés

2016. júl. 8. 13:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Úristen tudnék mesélni. Nem vagyok egy fanyalgó típus, nem szeretek dolgokat gyűlölni főleg nem sorozatokat vagy filmeket. Amikről most írni fogok azokat sokan szeretik, mindenkinek más a véleménye és ez így jó.


Attack on Titan - Te úristen annyian ajánlották, annyian dicsérték. Mindenhol olyan magas pontszámokat kapott amikről az én kedvenc sorozataim sokszor álmodni se mertek. Nem hittem volna hogy már az első epizód első 5 percében húzom a szemem hogy "mi ez a melodramatic szar?". Úgy indult a sorozat hogy azt kellett néznem ahogy egy elvileg kőkeményen kiképzett kigyúrt katona elkezd sírva hisztizni hogy "jaaaaj nemsikerült, mindannyian odaveszünk, mindenki feleslegesen halt meg!". Édesanya kérdezi hol a kisfia, erre odaadják neki az ő véres rongyát vagy mivolt és ott üvöltöznek hogy "legalább jó ügyért halt meg". Édes istenem. Ez nem szomorú, ez nem megrázó, ez nem drámai. Ez nyálas és giccses. És ezután csak folytatódik, minden 5 percben kell hallgatni a rinyát, a sírást. Értem hogy szomorúak de a rendező vagy a mangaka vagy akárki nem érezte hogy ez egy kicsit sok? Vagy ennyire nem tudnak jól történetet elmesélni?

De ez csak a problémák egyike. A karakterek mind szterotipizáltak. Itt van a hangoskodó, elszánt és magát érettnek gondoló de cseppet nem érett főhős, a beszari használhatatlan gyerek, és a nagyon menő laza profi mindenki kedvence. Mi ez Naruto? Nem, ez az AOT. Eren az első perctől kezdve egy unszimpatikus folyton ideges, nagypofájú hülyegyerek volt számomra. Aztán jött az a Full Metal Jacketes kiképzés ahol újra fel lettek sorakoztatva a hegyekben a klisé karakterek. Itt van az önző negatív karakter akit a nézőnek meg kell vetnie, ők Erennel kezdetektől fogva viszályba vannak. A comic relief krumplis csaj, a menő srác akire a főhősnek megjegyzést kell tennie. Jöttek a blőd párbeszédek ahol Eren 4-edszerre is elmondhatja hogy mennyire utálja az óriásokat és mennyire népirtást fog csinálni.

Köszönöm én ezt 9 részig bírtam, de már az első is sok volt. Én próbálkoztam de tényleg, vártam hogy érdekesebb legyen de nem lett az. Tudom hogy nem kéne véleményt formálnom igazán ha nem néztem végig, de számomra ez ott van a legrosszabbak között.


Tokyo Ghoul - Ezt sikerült végig nézni, de minek? Ettől is vártam egyet s mást és nagyon érdekesen indult. Habár a főhős itt egy másik ligában volt számomra irritáló. Tipikusan az aki szintén nem érdekes, de azonosul vele a néző mert mivel üres a karaktere bele tudja képzelni magát a helyébe és gondolhatja hogy "de szar lehet neki, örülök hogy nem ő vagyok".

Az opening szám nagyon jó volt meg úgy az egész soundtrack rendben volt. Az első évad első és utolsó epizódja jó. De ami közte van te úristen. Mintha nem történne semmi. De ami történik az se nyűgözött le. Nem voltak érdekes karakterek, a harc jelenetek bár jól megvoltak animálva hellyel közzel nem tudtam őket komolyan venni. Mintha nem is lett volna felvezetett sztori hanem csak úgy történtek a dolgok összevissza. Ez van akinek bejön, de az nem én vagyok.

Érdekes karakter itt sincs. Itt van az érdektelen, Mirai Nikki-ből szökött főhős, a mogorvának és barátságtalannak tűnő lány akiről már az első pillanattól fogva tudjuk hacsak nem vagyunk idióták hogy megkedveli a főszereplőt, a kedves öreg bácsi aki saját bevallása szerint nem mindig volt kedves és bácsi csakhogy még menőbb legyen, a loli aki szereti az anyját. Na jó egy emlékezetes karakter van az a Tsukiyama (annyira nem volt emlékezetes hogy a nevét megjegyezzem, de na most mondanom kell valami jót is.). Annyira hihetetlen, annyira nevetséges volt az egész karakter elejétől a végéig hogy jó volt nézni. Félni nagyon nem lehetett tőle (mert a célja ez lett volna) de legalább jót szórakoztam.

De amit a legjobban utálok és ez nagyon sok animénél előfordul, de talán itt tűnt fel a legjobban. Az hogy nem tudja mikor elég, mikor sok. Amikor drámát akar akkor nagyon drámát akar, ha harcot akkor akkora harcot hogy a szemed kettéélvez. Legjobb példa Nishiki backstory-ja. Jól indul, mutatja hogyan élt a testérével, hogy állnak a buszmegállóba és egyre nagyobbak lesznek. Meg lehetett volna oldani úgy a jelenetet hogy már csak a srác áll a buszmegállóba. A hülyének is leesne hogy mi történt de nem. Ez nem volt elég a hülye nézőnek, vezessük fel a lehető legklisésebben a szituációt: zuhogó eső, kemény srác elkergeti az erőszaktevőket, lánytesója meg sérülten a fal tövébe fekszik, szomorú zene szól és valami olyasmit mond hogy "mostmár egyedül kell élned". Na jó nem részletezem tovább érthető mi bajom ezzel ügye? És az egész anime tele van ilyenekkel.

A manga nem tudom milyen, úgy halottam jobb, bár ez még nem jelent sokat, ennél nehéz engem kevésbé lenyűgözni habár volt akinek sikerült...


Highschool of the Dead - Ok az eddigieknél még azt merem mondani hogy talán bennem van a hiba. Valami nem fog meg és belekötök dolgokba. Meg tudom érteni ha valaki szereti őket. Na de ezt? Ez a legízléstelenebb mocsok szemét amit valaha láttam! Komolyan már nem is tudom mióta írom ezt a commentet, eddig fostam a szót de most itt ülök és nem tudom mit írjak annyira rossz. Nem férne ki egy oldalra annyira rossz minden benne. Gondolok itt az undorító fanservice-re amire verhetik a pattanásos pubertásukat elő vérpisták a f♥szukat, a skizofrének különböző vízióikból összekapirgált történet, a lyukas óvszernek köszönhető karakterek vagy a ronda design. Minden egyszerűen minden hányadék benne. Nem is részletezem tovább, elég népszerű animéről van szó. Elég elkeserítő hogy erre van igénye az embereknek, de valahogy hozzám is eljutott szóval...


Több animét én igazából nem is utálok pedig láttam egy párat. Hibátlan anime nincsen, az én kedvenceimet is így ki lehetne elemezni és belekötni dolgokba minden ha minden igaz.


Ha egy ember is végigolvassa ezt akkor már megérte később menni az ágyikóba.

2016. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 D-Mano ***** válasza:
100%
Chrome shelled regios: Nem minőségi animéket simán elfogyasztok, de olyat nem tudok végignézni, ami minőségtől függetlenül nem tud lekötni. Ennél sokkal rosszabb animékkel is találkoztam már, de ez az egy olyan, amit úgy néztem végig, hogy a történet nem tudott lekötni. Azért néztem végig mégis, mert egyrészt, amikor elolvastam az ismertetőjét, az átlagnál jóval nagyobb hévvel kiáltottam fel: "ez biztos egy állati jó anime lesz!" másrészt minden egyes részben felvillantotta annak a lehetőségét, hogy az eddigi szerencsétlenkedés helyett rátér arra a megvalósításra, amit az alapötlet megérdemelne. De ezt ugye nem tette meg...
2016. júl. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!