Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szelektív hulladékot, amit...

Szelektív hulladékot, amit bevisznek a kocsik a lerakóba, azokat még emberek válogatják?

Figyelt kérdés
Ha én mondjuk egy zacskóba rakok két féle szemetet, akkor neki több munkát adok, mintha nem raknám bele a zacskóba a kétféle szeméttípust?

2016. júl. 8. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanoda megy ahova a nem szelektív, mindegy
2016. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ne legyünk már ennyire negatívak, vmit csak csinálnak már vele, nem hiszem, h ennyire hülye legyen az ország, h külön válogattatják a néppel, majd megy a többi közé
2016. júl. 8. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Portugáliában láttam kb 6 évvel ezelőtt egy hulladék válogató telepet. A szemét felkerül egy vibrációs szalagra, amit alulról fújnak, felülről szívnak levegővel. Így a nylon zacskók már elválasztásra kerülnek.

8-10 ember állt a szalag mellett(kb 10m hosszról van szó), és mindenkinek megvolt, hogy mit vesz ki a szalagról. (aluflakon, üveg, stb). A sor végén a szemét lefordul, de ott van egy mágneses szalag, ami a vasat magához vonzza.


Vagyis a kérdésedre: igen, elvileg több munkát adsz nekik.

2016. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

én itthon is tudok ilyen szalagról, tv-ben mutatták már


de csak ez jutott eszembe, h én szeretek többféle szemetet becsomagolni, mikor dobom ki a szelektívbe, de akkor nem bszok ki velük ezután :)

2016. júl. 8. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!