Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elég durván begyulladt a...

Elég durván begyulladt a fültágítótól a fülem. Mit tegyek/hogyan tudom egyszerüen otthon kezelni a problémát?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kb 2 hete elkezdtem a fültágítást elösször egy 2mmes tágítóval. A héten tovább tágítottam 5mmre es egy szilikon fültágeszt raktam be. Két napja viszont elég csúnyán begyulladt , gennyes és néha vérzik is. Le lett fertőtlenítve minden nap. Próbáltam már betadinnal ,alkohollal kezelgetni de semmi nem akarja levinni a gyulladást :( kérlek titeket ha valakinek van valami jó praktikája vagy tanácsa ossza meg velem mer már elég sok álmatlan éjszakán vagyok túl annyira fáj :/

#Fültágító/Gyulladás
2016. júl. 9. 16:05
 1/3 anonim válasza:
Szia! Ugyanezzel a problémával küzdök jelenleg. A nyolcas csigával gyorsan tágítottam, ezért nagyon begyulladt, gennyedzik, vérzik, duplájára dagadt a fülem és lila. Szóval ne is mondjak semmit..viszont azt tudnod kell, hogy szilikont friss tágításkor NEM SZABAD beletenned a füledbe!!! Ez a legrosszabb! Hagyd benne azt amivel tágítottad, de semmiféleképp ne szilikont! Ha nem tudod betenni a másikat, akkor vedd ki és tedd bele a 2mm-eset, nekem is az van most benne, hagyd hogy visszamaradjon a gyulladás. Addig is orvosi alkohol, krémek(betadin) és sok olajos masszázs (ha bírja a füled!) :) kitartást, és gyógyulást!
2016. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon fájó szívvel, de kivettem a nyolcast. Majdnem egy év kellett idáig. Most meg csak azért kellett kivegyem, mert túl gyorsan tágítottam.. viszont a lyuk belsejében vannak gennydarabok, és olyan csomó van a füllyuk mellett, alig birtam kihúzni a csigát... most is k**vára fáj!!! :@
2016. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Majdnem beleestem én is ebbe a hibába, de aztán rájöttem, hogy igazából nem sietek sehová ^^

Szerintem ne kínozd az 5 milis szilikonnal, hanem tegyél bele egy kisebb ékszert jól lefertőtlenítve. Én egy csigát ajánlanék, azt könnyebben tudod mozgatni, kezelni.

Ha teljesen begyógyult, szerintem, utána óvatosabban folytasd és 2 mm-nél nagyobbat ne tágíts rajta egyszerre :)

Nagyon szélsőséges esetekre, ha már egy csomó ideje nem akar lemenni a duzzanat, ajánlhatok Octenisept sprét, de előbb várj, míg eláll a vérzés. Ha napi 1x 2x befújod vele, miután fertőtlenítetted alkohollal, az használhat. Nekem segített, de nekem a piercingjeimnél volt rá szükség. :)

2016. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!