Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen esetekben engedélyezi...

Milyen esetekben engedélyezi az állam a névváltoztatást? Fel lehet e venni a keresztnév mellé egy másik keresztnevet? A vezették név mellé pedig fel lehet e venni plux egy másik vezetéknevet, valamelyik egyenes ági Ősöm vezeték nevét?

Figyelt kérdés

2016. júl. 11. 01:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak pénz kérdése...
2016. júl. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy ezt azért törvények szabályozzák, még akkor is ha valószínűleg van illeték fizetés is.
2016. júl. 11. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, viszonylag szigorú törvények. Én épp most estem át a procedúrán (sikerrel, jee). Az illeték 10 ezer ft. Azt pl sztem biztos kérni fogják, hogy bizonyítsd, hogy egyenes ágon rokonod az illető, ha nemesi neve van (ts, y, ch stb.), ugyanis ilyen neveket nem szabad felvenni. Két vezetéknév mindenképp kötőjellel szerepel majd. Az utónevekre rendelkezésedre áll egy lista, amiből választhatsz. Ezeken kívül nem hajlandóak semmit anyakönyvezni:

nytud.mta.hu/oszt/nyelvmuvelo/utonevek/osszesnoi.pdf

nytud.mta.hu/oszt/nyelvmuvelo/utonevek/osszesffi.pdf


El kell majd menned abba az anyakönyvi hivatlba, aminek a kerületében születtél, ott kitöltesz egy papírt az adataiddal, a kért névvel és egy pár soros indoklással. Ezt érdemes jól átgondolni, nehogy elvesszen a pénz. Az anyakönyvvezető is fog tudni tanácsot adni valószínűleg. Ezután ő ezt továbbítja a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalnak, akik 30-45 nap alatt elbírlják a kérelmedet. Ekkor tűkön ülve várod a levelet a döntéssel. Ha sikerül, még kb két hét, míg jogerőssé válik. Akkor már bármely okmányirodában megcsináltathatod az új okmányaidat - ezt szeretik, ha egy héten belül elintézed.


Ha van még bármi kérdésed, írj rám nyugodtan :)

2016. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. nov. 17. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!