Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb...

Iotorrent kérdése:

Szerintetek melyik a legjobb ww1 géppuska?

Figyelt kérdés
Schwarzlose? Vagy hotchkiss? Netán maxim? Esetleg spandau? Villar perosa? Vickers? Lewis? Chauchat?

2016. júl. 11. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a Vickers volt a legkorszerűbb, azt még a második világháborúban is alkalmazták. Egyébként kimaradt a felsorolásból a .50-es Browning, bár azt csak elvétve alkalmazták a háború végefelé, ha jól tudom, de a hábor alatt fejlesztették, és modernizált változatát még ma is használják az amcsik, elég félelmetes fegyver...

Maxim használtak szerintem a legszéleskörűbben, bár ez a háború végére már elavult lett, de az 1910-es években egyeduralkodó volt a hadszíntereken, és a háború első éveiben is rengeteget használtak belőle, és szinte minden ország alkalmazta(elég megnézni a Wikipédia oldalát, még Paraguay meg Irán is fel van tüntetve), szóval ilyen szempontból az volt a legeredményesebb, de mondom a végére már erősen korszerűtlenné vált, ennek ellenére mivel sokat gyártottak belőle későbbi háborúkban is feltűnt, még a koreai háborúban is, és az sem lepne meg, ha Észak-Korea még ma is rendelkezne ilyenekkel.

2016. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!