Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen önéletrajzot várnak a...

Milyen önéletrajzot várnak a cégek 2016-ban?

Figyelt kérdés
Anno Europass önéletrajzot küldtem, most 5év után szeretnék munkahelyet váltani,de nem vagyok túl naprakész ilyen témában. Egy frissített europass-sal ok to go vagyok, vagy valami wordben szerkesztett a nyerőbb?

2016. júl. 12. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
egyszerűt, letisztultat, könnyen áttekinthetőt.
2016. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kónya Ágnes válasza:

Az önéletrajz formátuma attól függ, hogy mit kérnek tőled az álláshirdetésben. De az europass-t csak akkor ajánlom, ha külön ezt kérik. A számos hátránya közül az egyik, hogy sokan ezzel pályáznak és nem fogsz kitűnni a többi pályázó közül.


Ha nincs erre vonatkozó követelmény, akkor érdemes Word-ben elkészíteni és utána PDF-ben elmenteni és ebben a formátumban elküldeni az önéletrajzot.


Az önéletrajz kötelező részei:

- Név, elérhetőség (egy magántelefonszám, egy e-mail cím, város, esetleg LinkedIn profilhoz link, honlapcím)

- Annak a pozíciónak a megnevezése, amire pályázol (felejtsd el, hogy azt írod bele, hogy olyan állást keresek, ami....)

- Rövid összefoglaló rólad és az eddigi eredményeidről

- Olyan képességek listája, amivel rendelkezel és relevánsak az adott pozíció szempontjából (10-15 képesség, 3 oszlopban felsorolva megfelelő)

- Szakmai tapasztalat időrendben visszafele

- Tanulmányok


Plusz pontot érő információk:

- önkéntes munkák

- szakmai szervezeti tagságok

- díjak, kitüntetések

- publikációk


A lényeg, hogy az önéletrajzodat az adott pozícióra szabd, nem érdemes próbálkozni a mindenre jó önéletrajzzal. Ha valami nem releváns az adott pozíció szempontjából, hagyd ki. Mindig azt nézd, hogy a munkáltatónak mire van szüksége és úgy mutasd be magad, mint az ő problémáira való megoldás.

2016. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!