Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vagy Japánul az Ivett név?

Hogy vagy Japánul az Ivett név?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen megköszönném ha írásjellel is leírná valaki ♥

2016. júl. 16. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
itt van egy oldal ahol megtudhatod hogy van japánul a neved : [link]
2016. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok nagy japán szakértő, az első válaszoló tuti még nálam is kevesebbet ért hozzá...

Japánban a nem japán neveket a katakana nevű abc-vel írják. Lényegében szinte semmit nem változik a név, csak a számukra kimondhatatlan mássalhangzó-tömörüléseken javítanak, és tesznek be egy magánhangzót. Pl: az angol Christmas szó Kurisumasu. A neved valószínűleg:イヴェット Ezt úgy kell ejteni: Ivetto. (De lehet, hogy ilyesmi:イベット A különbség az, hogy itt a "ve" helyett "be" van. Az oka az, hogy ők nagyon hasonlóan mondják a két mássalhangzót. (V pedig alapból nincs náluk.) Nem garantálom, hogy jó, de biztos, hogy közelebb vagyok az igazsághoz, mint az első. (Már bocsi.)

2016. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A második válaszolóval értek egyet teljes mértékben, csak azért írok, hogy jelezzem, az ő válasza abszolút helyes.

És tényleg az van, hogy bár valahogy "meg tudják oldani" katakanákból, hogy V-sen ejtsék a neved, mégsem ez a szokás. Az én nevemben is van V, mégis, mikor Japánban voltam, mindig B-vel ejtették a japánok.

2016. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!