Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek szerintetek? 16/f

Mit tegyek szerintetek? 16/f

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve elkezdtem játszani a Counter Strike: Global Offensive nevű játékkal. A barátaim megtanítottak engem minden hasznos dologra vele kapscsolatban, még a fogadásra is (CSGOLOUNGE). Aki nem tudná itt fogadni lehet virtuális skinekkel, ami az ég világon semmilyen elényhőz nem juttat, csak jól néz ki. (Az áruk 0.02€-1200€ terjed, amit igazi pénzért leet venni és kb 70-80%on eladni de ezt már csak másnak) Én nagyon sokat próbálkoztam ilyesmivel, de valahogy sosem jött össze.... Már majdnem feladtam az egészet mikor a játék DROPPOLT nekem egy 0.6€ értékű skint. Gondoltam felteszem CSGOLOUNGE-ra. Ekkoriban volt egy újonc dán csapat, a TSM, akik láthatóan elég tehetségesek voltak. Az akkori TOP 4. csapat ellen játszottak és 5.6-os szorzó volt rájuk, így gondoltam felteszem. A tippem be is jött és eldötöttem hogy mindig teszek erre a csapatra, mert olyan megfontolt és taktikus játékot mutattak, amit még egy csapatnál se láttem ezelőtt.

szinte minden meccsen esélytelenebbnek voltak titulálva, de én bíztam bennük és így szépen eljutottak a döntőig, mire már 40€nál jártam (mindig all-int raktam rájuk), persze itt már a vége felé a szorzó sem volt ilyen nagy. Végül a döntőt is megnyerték és így 70€val zártam. A későbbiekben is fogadtam de már csak kisebb téttel és így jutottam el 250€ig (ami sok kis skinekből állt) ezek beváltottam egy késre. (egyébként kb 30ból 29szer nyertem). Ezután elkezdtem újra inkább a játékkal foglalkozni, mivel ha játszani nem tudok akkor tök felesleges megtartanom a kést. Nagyon szerettem voltna szintet (rangot) lépni de sose sikerült mert mindig gyenge csapattársakat kaptam akik kiléptek meg veszekedtek az egész játék alatt. Ezután találkoztam egy gyerekkel, akinek elég jó statisztikái és sokat játszottam vele, kb 2 hónapot, majd azt mondta nekem, hogy ELADTA az accountját, de ő még szeretne játszani. Így hébe-hóba kölcsönkérte mások accountjait és így tudtunk játszani, de csak ritkán. Nekem volt egy kis fölösleges pénzem és mivel eleve szerettem volna mégegy accountot, gondoltam kölcsön adom azt neki. Játszottunk is meg minden, aztán megkérdezte, hogy kipróbálhatja e a késem én mondtam hogy igen mivel a felhasználók email megerősítéssel voltak védve tehát ELVILEG nem tudta volna ellopni. Ezután kipróbálta és egyúttal levette róla a steam guardot ami védte az accountot, de én valahogy nem vettem észre. Később megváltoztattam a jelszót hogy nehogy elrontson valamit. 1 hétig nem beszéltünk utána megkért h adjam megint kölcsön az accountomat, mert szeretne a barátaival játszani, de amit kölcsönadtam neki az nem elég nagy szintű. Gondoltam ha először sem csinált semmti akkor most se fog, de TÉVEDTEM :( Az accountomra lebannoltatta, (mert ráadásul csaló is volt!) a kést leszedte róla, a másik accountot is lebannoltatta és facebookon pedig letiltott.


Én ezek után kiírtam több csoportba is hogy mi történt (a gyerek kb minden helyről felszívódott), de volt róla egy képem, meg a nevét is tudtam.

A rendőrség nem foglalkozik ilyen "hülyeségekkel".

Így én elkezdtem nyomozni utána, de az emberek nem sokat tudtak mondani róla, az ismerőseit is kérdeztem a címéről meg ilyesmi de csak direkt egy csomó hülyeséget, kamuinformációt mondtak...

Ráadásul Ő BUDAPESTEN lakik én meg az ország másik végében.


Mindenhonnan zsákutcába futottam :(


És tudom lesz sok olyan aki majd mondja hogy:


- "úristen, minek adod meg másnak a jelszavad, csakis a te hibád" -> azt hittem hogy csak email megerősítéssel lehet módosítani, de végül vlaahogy azt us feltörte....

Ezután már nem foglalkoztam vele..


Na de most jön a lényeg, mert 1 évvel később (vagyis ma) az egyik 'ismerősöm' (akivel természetesen az életbe nem beszéltem) által véletlenül rábukkantam facebookon ugyanis kapcsolatba vannak. (új accountot csinált amit felvettem egy kamu accountról és amilyen hülye el is fogadta)


Az érdekelne engem, hogy szerintetek mit tegyek ennek tudatában?


Keressem meg? Beszéljek a szüleivel? Verjem össze? Hagyjam a francba? Valahogy szúrjam hátba? Vagy próbáljak beszélni vele?


TI MIT JAVASOLTOK?


Akinek van valami jó ötlete az várom!


A nem ehhez kapcsolódó válaszoktól légyszíves kíméljetek!



2016. júl. 17. 16:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért!
2016. júl. 17. 16:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Az önbíráskodás nem fog jobb helyzetbe hozni. Már ha tényleg őt találtad meg és nem egy ártatlan embert akinek semmi köze az egészhez, de rajta bosszulnád meg.


Józanabb döntés lenne felkeresni a szüleit ha még fiatalkorú, de egy felnőttnek akinek fogalma sincs a játék működéséről nehéz lesz hihetően előadnod hogy egy 80 ezer forintot érő virtuális tárgyat tőled elvettek, amiért te sem fizettél mert szerencsejátékon nyerted.


A tiszta tények amúgy arra mutatnak, hogy bár átvertek, te mindent önként csináltál, saját döntésből. Ettől pedig még a Steam sem véd meg (és ők akkor semmilyen módon nem kártalanítanak, a te felelősséged volt).

2016. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tuti, hogy ő az mert még le is vagyok tiltva neki és a képen is ugyanúgy néz ki.


Én csak azt szeretném, ha őt is akkora kár érné, amit ő okozott nekem.... szerintem így lenne korrekt. Mert azért nehéz dolog csak úgy annyiban hagyni az egészet...

2016. júl. 17. 17:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Főleg hogy most néhány dolgot tudok róla.
2016. júl. 17. 17:03
 5/6 anonim válasza:
sztem adjál még neki pár kést.. viccet félretéve valahogy beszéld rá hogy küldst neki valamit postán---) megtudod lakcimét és beszélsz szüleivel vagy vmi bizonyitékkal alátámasztod
2016. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hallod.. ha lesz késed kipróbálhatom az accodat? :D

már bocs de mit képzelsz hogy fog ez zajlani? semmi bizonyítékod nincs arról hogy mit tett. szüleinek elmondod, letagadja ennyi. úgyis neki fognak hinni. ha meg nem úgyse tudnak mit tenni. a pénzedet/késedet biztos hogy nem fogod viszont látni. megvan kötve a kezed, ha meg megvered (feltételezzük hogy képes vagy rá de azért én kicsit kételkedem mivel voltál olyan hülye hogy többször is oda adtad neki az accodat...) simán feljelent a g*cibe és még te fogod megütni a bokád. inkább mondd el anyádéknak hogy milyen hülye voltál, a fogadásokat is, tudják meg milyen idióta a gyerekük :D hátha kapsz egy kis nevelést is.

2016. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!