Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Költöznék ki a párom után...

Költöznék ki a párom után Németországba, kint is tervezzük a családalapítást, de sajnos nem beszélem a nyelvet és munkám is nem tudom mennyire lenne. Dél Németországba mennék (Bajorország). Aki hasonló cipőben jár/volt mik a tapasztalatok? 24L

Figyelt kérdés

2016. júl. 23. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt élek pár éve Baden-Württembergben, és láttam, hogy pár ismerősöm bepróbálkozik munkakereséssel, de nyelvtudás nélkül úgy vágták ki őket, mint a macskát szarni.


Lehet, hogy találsz valami nagyon alja munkát, de azért pénzt is csak mutatóba fogsz kapni. Esetleg magyar közvetítőn keresztül lehet olyan munkát találni, ahol nem várnak el nyelvtudást, de ők meg ott fognak átverni ahol érnek...

2016. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahová kimennék ott 1-2 ismerősöm kint megtanulta a nyelvet. Továbbá nem várhatom el hogy a párom eltartson, ő meg nem fog hazajönni végleg. Vagy én megyek vagy ennyi....Kérdés hogy egy magyar mint tud egy kisvárosban dolgozni..
2016. júl. 23. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

"Ahová kimennék ott 1-2 ismerősöm kint megtanulta a nyelvet."

A nyelvet meg lehet tanulni akárhol. A munkáltatót viszont nem érdekli, hogy mit FOGSZ, vagy hogy MÁSOK mit csináltak.


"Továbbá nem várhatom el hogy a párom eltartson,"

Helyes.


"ő meg nem fog hazajönni végleg."

Érthető.


"Vagy én megyek vagy ennyi...."

Nyilván neked kell menni, nem kérdés.


"Kérdés hogy egy magyar mint tud egy kisvárosban dolgozni.."

Bármit, amit egy német, lengyel, török vagy szuahéli. Nem ez a kérdés. A kérdés az, elkezdted-e már tanulni a németet?


Ne arra várj, hogy majd kint hirtelen "megtanulódik" csak úgy magától. Ha nincs egy minimális tudásod, semmi nem fog rád ragadni. A német nyelv nem könnyű. És amikor azt mondom, hogy nem kapsz munkát nelvtudás nélkül, nem azért mondom, mert köcsög vagyok, hanem mert tény. A munkáltatót nem érdekli, milyen állampolgárságod van, őt az érdekli, el tudod-e végezni az adott munkát. Ha nem érted, mit akarnak tőled, ha nem érted meg a biztonsági előírásokat, akkor nem vagy alkalmas az adott munkakör betöltésére - és a munkahely nem szeretetszolgálat, hoyg majd megsajnálnak és felvesznek csak a két szép szemedért.

2016. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igaz amiket irsz. Mar tanulom a nemetet. Csak a szakkepzettseg nem tudom mennyire szamit..
2016. nov. 27. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!