Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet, hogy elsőre fura...

Lehet, hogy elsőre fura kérdésnek tűnik, de mekkora a mozikban vetített film felbontása?

Figyelt kérdés
A régi, Tv-re készített filmek és rajzfilmek felbontása 720x576. Engem a szélesvásznú mérete érdekel.
2010. ápr. 16. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A moziban analóg módszerrel megy a dolog, tehát rá van fényképezve a diafilmre a kép, és azt világítják át, így lesz belőle kép. Attól, hogy szélesvásznú, ugyanúgy normális filmre van fényképezve, csak "össze van nyomva", és a vetítőgép objektíve torzítja úgy a képet, hogy az "nomális" legyen :)
2010. ápr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor, hogyhogy nem torzulnak el a szereplők? Bocsi a hülye kérdésekért, de érdekel a téma.
2010. ápr. 17. 00:36
 3/6 anonim ***** válasza:
na még kiderül hogy egy mozigépész is gyakorikérdésezik, már azon sem csodálkoznék ha egy boncmesterrel futna össze az ember itt
2010. ápr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hehe, mozigépész éppen nem vagyok :) Na, tehát olyan, hogy a film ugye nem "szélesvásznú", így hogyha simán ráfényképeznénk a szélesvásnú filmet, akkor a filmkocka egy része(alján és tetején egy csík) simán üres maradna, tehát gyakorlatilag egy csomó filmet "elpazarolnánk". Ezért úgy csinálják, hogy a képet úgy fényképezik rá, hmm...úgy néz ki, mintha a szélesvásznú képet két oldalról összenyomnánk pont akkorára, mint a filmkocka, viszont az alakok akkor megnyúlnak rajta. Ezt hogyha simán kivetítenénk, akkor úgy is nézne ki, függőlegesen el lennének nyújtva az alakok rajta. Ezért a vetítőgépben olyan lencse van, ami "megfordítja" ezt az "összenyomást", tehát úgy torzítja a(z elnyújtott) képet, hogy az olyan oldalarányú legyen, mint a szélesvásznú film(tehát nem "összenyomja", mint amikor ráfényképezték, hanem "széthúzza"), így az addig összenyomott alakok pont jók lesznek. Uhh, bocsi, lehet kissé zavaros... Érthető, amit írtam? Szólj, ha nem érted :)


első

2010. ápr. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2010. ápr. 17. 01:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szívesen ;)
2010. ápr. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!