Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kint élek külföldön. Elbizonyt...

Kint élek külföldön. Elbizonytalanodtam. Van, aki haza ment és nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Elsősorban azért jöttünk ki, mert az anyagi lehetőségek biztatóbbak voltak. Ezzel nincs is gond, a fizetés meg sem közelíti az otthoniét. A másik dolog, a környezet, a boldogság a szabadság érzése, ami kivonzott minket. Jobb kint, mert megkaptuk, amire vágytunk, mostanáig. Ezek a migránsok tönkre tesznek mindent. Tudom, hogy már Magyarországon is vannak, így azt sem tudom hol a legjobb. Haza menni... nincs hova, nincs egy házunk, ott nem lenne jövőnk sem, semmink. Itt maradni... itt sincs házunk, de a jövő kérdés azért már jobban hangzik. Szeretem a hazám, iszonyatosan hiányzik. Mikor haza látogatunk, annyira nem akaródzik vissza jönni, de tudom, hogy muszáj. Gyűlöltem otthon lenni a rossz emberek miatt is. Utáltam félelemben élni, megnézni, biztos bezártam e az ajtót, az éjszakai buszon ülve rettegni. De ezek a migránsok... egyre többször, egyre brutálisabb híreket hallani, mennyi embert megölnek, erőszakolnak, bántalmaznak. Én már nem tudom, hol lenne jó. Otthon is vannak, tisztában vagyok vele. Egyszerűen nem tudom mit kellene tenni. Én csak nyugodt életet szeretnék egy kis házzal, családdal... Ahol tudom, biztonságban vagyok és boldog. 28/L

2016. júl. 25. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem hogy ezt miért az "egyéb kérdések" közé írtad, amit a kutya sem olvas el.

Amúgy hol vannak otthon migránsok, mert én pl vidéken egy darabot nem látok.

2016. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem vannak ismerőseim, akik hazajöttek és nem bánták meg

"Szeretem a hazám, iszonyatosan hiányzik. " - az ok mindig ez volt. Van, létezik honvágy, van létezik hazaszeretet - és ez a lélekben felülírja a jobb anyagi lét vágyait. Nagy baj van, ha valakinek az anyagi vágyai olyan erősek, hogy nem tudja meghallani magában ezt a tiszta, csendes hangot:hazám.

csak nyugodt életet szeretnék egy kis házzal, családdal... Ahol tudom, biztonságban vagyok és boldog

-sokan vagyunk, akik ezt megvalósítottuk/megvalósítjuk itthon (szerény lakással, nem házzal, munkával, nem öröklött, vagy tisztátalan úton szerzett vagyonnal)

Ha tudsz itthon jó munkát találni, érdemes lenne hazajönni.

2016. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Migráns jelentése, magyarázata:

Az országát elhagyó, idegen országba bevándorló, ott letelepedni akaró.

Akkor te is migráns vagy.

2016. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ritkán látogatunk haza, így nem látom a migránsokat (Mi is vidékre megyünk), de hallottam, hogy rengetegen vannak Szegeden is, meg van egy jó pár város, ahol ugyan így megjelennek. Fülembe jutott az is, hogy fontolgatják, be is hoznak még néhányat, mert nincs munkaerő. Ez valahogy nem esett az ínyemre.

Nem vagyunk nagy igényűek a párommal, én nem gazdag szeretnék lenni, de tudom milyen volt, mikor párizsit párizsival ettünk, mert nem volt másra való. Mindig is albérletben laktunk, utálom az egészet. Inkább ezektől (is) próbáltam megszabadulni. Az a baj, otthon már jó munka nincs :( Ezek mind itt lebegnek a szemem előtt. Lehet inkább még pár évet kint maradok és "szenvedek", hogy megalapozzam egy kicsit az otthoni jövőm. Köszönöm szépen a válaszokat!

Ja, igen, harmadik válaszolónak: nagyon jól tudod, kikre gondoltam, nem kell szőrözni, nem akartam csúnyát írni ezekre a kedves, csodálatos emberekre, akik megkeserítik mindenki életét.

2016. júl. 26. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!