Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy receptnél az van írva,...

Ha egy receptnél az van írva, hogy pl : 1 part víz és 3 part cola, akkor a cola kettőször vagy háromszor több?

Figyelt kérdés
Nem kettővel ? Szerintem de. De valaki azt mondta háromszor több a cola mint a víz. Mi az igazság ? :D
2016. júl. 26. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3 3-szor több, mint az 1 :)
2016. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. De ha pohárba öntöm az 1 rész vizet és az 1 rész colát is akkor már csak 2 rész cola marad. Akkor nem kétszer több ?
2016. júl. 26. 10:21
 3/11 anonim ***** válasza:
A part az a rész tehát pl 4 pohárból 1 pohár víz és 3 pohár kóla.
2016. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy angol receptet olvastam, ahol ezt írták. Csak más italokkal. Mivel nem túl jó az angolom, csak próbálgattam megérteni. Tehát én úgy értelmeztem ezt az egészet, hogy 1 rész vizet beleöntök, meg a 3 rész colát. Szóval háromszor öntöm bele a víz mennyiségét, de az akkor is csak kettő résszel lesz több. Mivel az egyik rész kiegyenlítődik a vízzel. Nem ?
2016. júl. 26. 10:35
 5/11 anonim ***** válasza:
4pohár (pl. 1000ml) ből 1pohár 250ml víz és 750ml cola.Ez most komolyan nem érthető? :D
2016. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Összezavart a lány vagy fiú, aki mást állított mint én. Szerinte ha egy meccsen 1:3 az állás, akkor az egyik csapatnak hárommal van több gólja. De szerintem kettővel. Én a kettőnél maradok.
2016. júl. 26. 10:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha egy meccsek 1:3 az állás az (IS) azt jelenti, hoyg az egyik csapatmnak van EGY gólja, a másiknak meg HÁROM!


Itt EGY RÉSZ (part = rész), azaz EGY pohár ( vagy amivel méred) víz, és ehhez adsz HÁROM RÉSZ pohár colát, azaz ÖSSZESEN NÉGY rész lesz benne.

2016. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Focis példánál maradva:

víz-kóla meccs eredménye: 1:3

a kólának 2-vel több gólja van, és 3-szor annyi, mint a viznek.

Vágod?

2016. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Vérge! Így már értem. Köszönöm! :D
2016. júl. 26. 10:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem jártál általános iskolába?

Számtan órán tanították, hogy ha egy almát (vagy akármi mást) 4 részre vágsz, és egy részt adsz Katinak, három részt meg Pistának, akkor az egész alma el lesz osztva.


Ha egy részt adnál Katinak, kettöt meg Pistának, akkor egy negyedik rész megmarad.

2016. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!