Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fokozatos csökkentéssel le...

Fokozatos csökkentéssel le lehet tenni a cigarettát?

Figyelt kérdés

Több mint 20 éve dohányzom, de már észreveszem, hogy köhögök, és egyéb nemkívánatos mellékhatásait. Sajnos erős függő vagyok. Anyagilag sem mindegy. Próbáltam egyszer letenni önerőből, de nem sikerült. A különböző leszoktató terápiákat meg nem tudom pénzügyileg megfinanszírozni, és hatékonyságában meg kevésbé hiszek. Tudom, hogy fejben dől el minden, de nem vagyok elég határozott.

Már töltöm a cigit, és igyekszem drágábbat venni, hátha akkor kevesebbet szívok, de ez sem jött be.

Sok lehetőséget olvastam erről, de a fórumokon mindig visszaestek a dohányosok. Van esetleg valami tényleg hatékony dolog?



2016. júl. 26. 16:38
 1/5 nemtudokjonevetna válasza:
A fokozatos csökkentés álltalában beválik, édesanyám is így szokott le 15 év dohányzás után. Persze akarat erő is kell, de ha mondjuk a napi 6 szál helyett másnap már csak 5-öt aztán 4-et szívsz el, akkor beválhat. Nem lesz könnyű. Mindent lehet csak akarni kell:)
2016. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, érzem, hogy nem lesz könnyű. Csak volt aki azt mondta, hogy egyik pillanatról a másikra lerakta, és 1 -2 hétig a falat kaparta. De ehhez én gyenge vagyok, főleg ha stresszes időszak van, epekedek a cigiért. Köszönöm a válaszod, remélem sikerrel járok, ha megpróbálom fokozatosan csökkenteni. Megemelem a kalapom, akik leteszik, és soha nem is nyúlnak hozzá többet. Remélem egyszer én is képes leszek, mert már sok a mellékhatása.
2016. júl. 26. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem fokozatosan nem működött.


Aztán egyszer gondoltam egyet és nem gyújtottam rá többet. Ez volt nyolc éve.

2016. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hallottam, többektől ilyet, de neked pl nem volt megvonási tünet? Nem csak lelkileg, hanem fizikálisan. Elvileg a nikotin egy hét alatt kiürül ( lehet hogy ez tévinformáció, mert valahol olvastam), de a dohányzás rutinja, a megszokott mozdulatok, a füst érzése, minderről nehéz megszabadulni. HA szabad kérdeznem, neked mennyi ideig tartott, míg nem hiányzott?
2016. júl. 26. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:

De, a rutin hiányzott.


Zsebbe benyúl, doboz ki, cigi arcba be, doboz zsebbe, zippo kézbe, gyújt, zsebbe vissza - ez hiányzott.


De miután tudatosult bennem, hogy sokszor csak azért gyújtok rá, hogy kezdjek valamit a kezemmel, már nem volt olyan nehéz túltenni magam rajta.


Viszont egy-két hónap után már baromi jó érzés volt az, hogy éreztem a dohányos kollégákon (és kolléganőkön!), milyen rettenetesen büdösek, és tudtam, hogy én már nem.

2016. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!