Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kamionosok! Ti tartatok...

Kamionosok! Ti tartatok magatoknál készpénzt vagy eltudtok intézni mindent bankkártyával (természetesen külföldi tartózkodásról beszélek)? Ha tartotok általában mennyit és milyen pénznemet?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék, nem tolvaj vagyok aki kamionosokra vadászik (mielőtt vki meggyanúsítana), csak ez most így vhogy eszembe jutott :)
2016. júl. 27. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Kellhet készpénz sok esetben. Pl. Németországban Lidl, Aldi stb kisebb boltokban nem fogadnak el bankkártyát.


Beeshet egy horvát fuvar, már rég voltam, de ott kp. - ra ment az autópályadíj. Jöhet egy román, bolgár stb. meló, ott meg pláne sok minden készpénzes.


Ilyenkor jó ha van pénz az embernél, pl. a mi cégünk nem ad előre pénzt (sok jó kolléga lelépett a pénzzel ugyanis), de ha ilyen kiadás van, később kifizetik a sofőrnek.


Aki keleti pályát jár, orosz stb., ott meg természetes, hogy euró, dollár stb. van a sofőrnél, amikor én voltam a ruszkiknál még tankoltam is készpénzre nemegyszer. Ezekre a fuvarokra természetesen a cégek adnak "indítást", tehát eleve kapsz pénzt az út előtt.

2016. júl. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mert ugye külföldön igencsak költséges a készpénzfelvétel, ugye?
2016. júl. 28. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!