Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez most szerintetek komoly?

Ez most szerintetek komoly?

Figyelt kérdés

A blikk azt írja hogy a Nasa szerint egy hatalmas aszteroida

becsapódik a földbe,végzetes pusztítást okoz!!!😟😟 Szerintem a nasa igazat mond vagy nem tudom !!

Valaki valamilyen megnyugtató választ tud adni hogy ez igaz e?? Még már amúgy tele van az internet megint az ilyen világvégével!!! Amúgy a nasa igazat szokott mondani!


2016. aug. 1. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyszer már megtörtént, attól pusztultak ki a dinoszauruszok, bármikor ismét megtörténhet.

Csak az időpont a kérdés.

2016. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Meg én ezt már nem ertem mert 2017re mondták !

Meg szerintetek is bemondták volna az ilyesmit a tvbe?

2016. aug. 1. 20:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha valós veszély lenne, hivatalos úton tájékoztatnák az embereket (híradó, hírlap, stb...).

Amíg egy bulvárújság állít ilyeneket, mely abból él hogy minél nagyobb kamu dolgokat ad el szenzációként, nincs mitől félned.


Neked nem furcsa, hogy alig 3-4 nappal elmúlt az előző világvége-jóslat, már itt is a következő? Csak hogy szinten tartsák a parát, és több tíz-száz világvége-jóslás után izgulhass a következőn... ne vedd komolyan.

2016. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Jaja kamu az egész
2016. aug. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A cím olvasásáig jutottál vagy el is olvastad a cikket? Ugyanis a feltételezett (tehát nem is biztos a NASA szerint sem) becsapódást 120 év múlva várják, ami téged 100% hogy nem fog érinteni akkor sem ha valós lenne.
2016. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én az egészet elolvastam
2016. aug. 5. 16:49
 7/14 A kérdező kommentje:
De azért nagyon biztosra mondják a 2017-est
2016. aug. 5. 17:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Ennyiszer mondták hogy világvége lesz:

[link]


Ha te mindenképpen rettegni akarsz, akkor éld az életed rettegésben. Mások akik le sem szarják ezeket az álhíreket és kattintásvadász címeket, vígan ellesznek.

2016. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Blasting News > Hír > 2015 > 04 > A Földet fenyegeti egy aszteroida: találkozás 2017-ben


15 április 2015

EDAT Követés A Földet fenyegeti egy aszteroida: találkozás 2017-ben 2017 őszén aszteroida találhatja telibe a Földet... Bolygónkat meteorveszély fenyegeti. Ismét közeledik a világvége? Ismét közeledik a világvége?

HIRDETÉSEK

Egy amerikai obszervatórium számításai szerint, 2017 őszén nagy eséllyel eltalálja a Földet egy aszteroida. Kétszerese annak a sziklának, ami 2013 februárjában robbant fel az oroszországi Cseljabniszk felett. Ami nagyjából 17 méter átmérőjű volt. Robbanás ereje húszszorosa volt a hirosimai atombombáénak. Több mint ezer ember került kórházba. Eltudjuk nagyjából képzelni, mekkora lehet a kétszerese. Óriási felfordulást fog okozni a becsapódás.


Képtalálat a következőre: „aszteroida becsapódása”


Egymillió az esélye annak, hogy a 40 méter átmérőjű aszteroida két év múlva eltalálja a Földet. Mérések szerint 2017 októberében éri el bolygónkat. A Texasi Egyetem McDonald Obszervatóriumában dolgozó magyar csillagász dr. Györgyey-Ries Judit hívta fel a figyelmet a száguldó aszteroidára. A csillagász szerint az égitest becsapódásának a hatása attól is fűgg, hol ér földet, de mindenképpen látványos lesz. Hatalmas káoszt okozhat. A aszteroida a 2012 TC4 nevet kapta.


Kétségtelen, hogy nagy veszélyben vagyunk. Elpusztulhat a Föld egy meteor becsapódása után? A statisztika szerint történt ütközés a múltban. Két választási lehetőségünk van. Nem teszünk semmit, vagy mindent megpróbálunk a becsapódás elhárítására. Egyes hírek szerint a fejlettebb országok rendelkeznek megfelelő hatású nukleáris arzenállal, amely képes lehet még időben megsemmisíteni az aszteroidát. Vagy legalábbis apróra zúzni.


Mikor a meteor a Föld közelébe ér, nagy erejű földrengést tapasztalhatunk. Becsapódás helyszínétől terjed a rengés, ami ekkor még nem következett be. Az egész bolygón elterjed a rengés, mivel megbolygatja a Föld tömegvonzásának egyensúlyát. Légkörbe érve felizzik, olyan fényt és hőt sugároz mindenfelé, mintha a Merkur napos oldalára költözne a környék. Ha szerencsénk van, az aszteroida lepattan a légkőr felső rétegéről, és másfelé veszi az irányt. Ha nincs, még a becsapódás előtt az ütközési terület közvetlen környezetében, ami lehet több ezer kilométeres sugarú körben minden élőlény elpusztul. Atmoszféra felkavarodik, pusztító szélviharok söpörnek végig az adott kontinensen, és további földrengések. Reméljük az első lehetőség fog bekövetkezni, jobb lenne ha a tudósok tévednének.

EZT bemásoltam ide amit írtak,szerintem ez igen is komoly de ez most nem vicc!!!!

Ez is kamu ?? Vagy ez most valós ??? Segítsetek nagyon félek már ettől !!!

2016. aug. 5. 22:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt a cikk róla:

[link]


Földközeli, tehát a Föld mellett fog elhaladni. Nagyon jól lehet pánikot kelteni a csillagászati mértékek félreértelmezésééből. Ugyanis ami csillagászati szaknyelven közelit jelent, az emberi léptékben még mindig nem meghaladható és nem is kicsit jelent.


Külön érdekesség hogy csak a hír napján foglalkoztak ezzel a dologgal, azóta sem, nyilván mert nem veszélyes. Amúgy a csillagászok naponta fedeznek fel új és új aszteroidákat melyek potenciálisan veszélyesek lehetnek, de ez nem azt jelenti hogy veszélyesek is. Az egy az egymillióhoz esély rendkívül elenyésző.


Bónusz:


[link]


"„Ez év április 14-én tévesen közöltük, hogy Judit Györgyey Reis észlelte a 2012 TC4 jelölésű aszteroidát, továbbá tévesen közöltük, hogy nyilatkozataiban a NASA-éval ellentétes álláspontot képviselt és az aszteroida okozta katasztrófa bekövetkezését valószínűsítette. A Jet Propulsion számításai szerint 2017. októberében az aszteroida földdel való ütközése kizárható. "


Ha te továbbra is keresed az ilyen paráztató cikkeket, bulvárhíreket, hoaxokat és egyéb összeesküvés-elmélet szintű oldalakat ahol minden hülyeséget leírnak a nézettségért, akkor csak magadat idegesíted teljesen feleslegesen. Tele lesz az internet ilyenekkel, melynek 99%-a biztos hogy nem igaz. Ha további példákkal jössz, én már nem fogok válaszolni mert semmi értelme. Nincs veszélyben az emberiség, hamarabb ölik meg egymást az emberek háborúkban mint hogy egy kósza aszteroida eltaláljon.

2016. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!