Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szakmák keretében...

Milyen szakmák keretében lehet foglalkozni cigány gyerekekkel, felnőttekkel, ill. emberekkel?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl: szocális munkásra. Ahhoz milyen végzettség kell? Valaki le tudná írni hol vannak Európában cigánytelepek, gettók? És még valami: lovári cigány nyelvet hogyan lehetne tanulni, nagyon keveset tudok belőle, viszont érdekelne a nyelv? A telepi cigányok inkbáb oláhok vagy beások, vagy a 2 keveréke és vegyes? Rasszista vláaszokat nem kérek, köszi. 
2016. aug. 4. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Gázóra leolvasó
2016. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Pl. villanyszerelő, amikor ki kell kötni a villanyoszlopról az áramlopó kábeleket.
2016. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Vagy éppen "zenét" szolgáltatnál nekik, természetesen ingyen, nagy király lennél.
2016. aug. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szociális munkásnak főiskolán tanulhatsz "szociális munkás" szakon. Magyarországon több város főiskolája is indít ilyent.


Óvodapedagógusként, tanítóként, tanárként is foglalkozhatsz velük, főleg, ha olyan területen vállalsz állást, ahol magasabb számban élnek. (Pl Mo. északkeleti megyéiben, vagy Budapest egyes kerületeiben), vagy kimondottan romák/cigányok számára létrehozott képzési intézményekben (pl. Gandhi Gimnázium.)


Biztosan van még más lehetőség is, de hirtelen ezek jutnak eszembe.

2016. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Az állami gondozozott gyerekek, fiatalok ugye a legtöbb cigány származású, ott a nevelőotthonokban akik dolgoznak azt hallottam nekik elég 1 ilyen nevelőtanfolyam, de ha megbuknak a vizsgán, visszafizethetik a tanfolyam árát. (Pl.:van ilyen fodrászképzés is de ez most nem ide tartozik csak van ilyen is.) Ahol élnek, ott főleg milyen cigányok élnek: oláh, beás vagy muzsikus, amiket írtatok az ország részein, ezeken a telepeken? (Mert olvastam már van telepi romungró, Karcagon a telepiek muzsikusok, de ott max. 3 cigány család van, akikről olvastam hogy oláh. Az egyik ilyen oláhcsaládból a gyerek/ma felnőtt/ Horváth József szájrák kutató lett a karcagi telepről és biológus is.) Itt nálunk Tolnán pl nagyon sok a muzsikus cigány, de van pár oláh-muzsikus keverék is, ők nem zenélnek, a többségi muzsikus cigányok igen. Faddon a Kurdi-Sarkon pl.: beások élnek, de onnan van 2 muzsikus osztály társam, meg 1 oláh beás paraszt keverék, és van 1 Bogyiszlói oláh-beás keverék osztály társam, a többi beás aki kisebbégi. Szekszárdon Csikàgoban(ez a cigánytelep neve a megyeszékhelyen) pl oláh cigányok élnek amennyire én tudom. Ott jártam is már bent és...hát semmi extra nem volt csak kijöttek a poros utra biciglivel a cigány fiatalok, kisgyerekek, stb. Exem is csikágos oláh-romungró keverék, neki a barátnője, az én sima barát barátnőm ahogy látom mivel 100%, hagyománytisztelő szintén csikágos mélyszegénységi oláh cigány család sarja. Na mindegy, ez csak ilyen részlet volt kicsit. Aki tudna írni fb.on vagy e-mail-ben a témában, az írjon rám e-mail címem:evelin19970113@citromail.hu Amúgy alapból nekem nincs bajom a cigányokkal, se rasszista se vagyok semmi. 😊
2016. aug. 4. 21:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Ya és aki nem tudja megcsinálni a tanfolyamot annak vissza is kell vizetni a tanfolyam költségeit vagy mi ez árait na.
2016. aug. 4. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!