Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék pénzt szerezni?

Hogyan tudnék pénzt szerezni?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, nagyon szeretnék egy kis pénzt szerezni, anyáék csak suli időben adnak zsebpénzt, akkor is csak akkor ha szólok nekik, de sokszor elfelejtem. Nagyon szeretnék venni egy lovat, de anyáék nem vesznek. Ha saját pénzem lenne, akkor talán tudnék venni... de így nem... hogy szerezzek pénzt? Hogy vegyem rá anyáékat, hogy többször adjanak?

#pénz #ló #paciii
2016. aug. 5. 19:17
 1/6 anonim válasza:

-D


Ez most komoly?

2016. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2*Sü ***** válasza:

Próbáld átgondolni:

Mennyibe kerül egy ló? (Egy olcsó lóval lehet, hogy az állatorvosi költségek mennek az egekbe, egy nem olcsó ló viszont nem olcsó.)

Van-e helyed a tartására, ha lenne, milyen más felhasználástól venné el a területet?

Ha nincs, mennyibe kerül a bértartás?

Mennyibe kerül a takarmány?

Mennyibe kerülnek az oltások?

Mennyibe kerül a rendszeres körmöltetés, patkolás?


A ló árán túl – ami akár fél millió is lehet – éves szinten is több százezer forintról – mondjuk 50 000 Ft/hó bértartás esetén évi 600 000 Ft-ról – beszélünk, és bértartás esetén is ki kell járnod hozzá. Ha otthon tartod, akkor sem sokkal kisebbek a költségek, viszont napi elfoglaltsággal jár, amit neked kellene vállalni, a következő 20 évben, vagy amíg el nem adjátok.


Oké, hogy szereted a lovakat, akkor menj el lovagolni, vagy ilyesmi. De 12 évesen nem fognak neked lovat venni – hacsak nem vagytok nagyon gazdagok –, pláne, hogy a kamaszkor elején vagy, lehet, hogy 2 év múlva már nem érdekel az egész. És hiába mondod, hogy „becsszó”, mindenképpen változni fog az érdeklődési köröd. Illetve jön a középiskola, több elfoglaltság, nem lesz időd a lovat gondozni, látogatni.

2016. aug. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Igazuk van, lovat nem fognak venni. Én is mindig lovat akartam, de azt mondták, nem gondoznám rendesen, nem foglalkoznék vele. Vettek nekem egy kutyát, és még azt is nehéz ellátnom minden nap... már beláttam hogy igazuk volt a szüleimnek, de ettől még járok lovagolni, igaz, nem saját lovon de így is jó. És már nem is akarok sajátot... amúgy ha pénzt akarsz szerezni, add el jófogáson vagy vaterán a kinőtt ruháidat, vagy azokat a cuccaidat amiket már nem használsz. Egész jól lehet keresni vele!😉 Ha lovat akartsz, vetess élőbb a szüleiddel kutyát, macskát vagy tengerimalacot, és ha azt látják hogy tudod gondozni, hátha megveszik neked a lovat is! Sok sikert!
2016. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már van hörcsögöm, mindig én adok neki vizet, kaját, szüleim csak a nagytakarításnál szoktak segíteni egy kicsit
2016. aug. 14. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek van egy lova. Vidéken lakunk, itt kint a határban van egy tanya, ahova lovagolni járt/jár és az ottani csajszi megengedi, hogy ott tartsák a lovat (nem tudom, hogy bérmentesen, de ha kér is érte pénzt, nem sokat).Viszont egy ló nagyon sokba kerül, valóban. Maga az, hogy megveszed és az utána lévő teendők, de ha neked van elég szenvedélyed a lovak iránt, akkor hajrá.

Egyébként (tudtommal) vannak diákoknak apróbb munkák, pl.: újságkihordás. De ez persze függ attól is, hogy milyen helyen laksz.

2016. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2*Sü ***** válasza:

> Egyébként (tudtommal) vannak diákoknak apróbb munkák, pl.: újságkihordás.


Legálisan 15 éves kor alatt nem dolgozhatsz. 15 évesen is csak a tanítási szünetben, szülői engedéllyel. 16 éves kortól csak nappali műszakban. Illegálisan - be nem jelentbe - nem nagyon szoktak foglalkoztatni, főleg nem 15 év alattiakat.

2016. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!