Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor szokták azt a szót...

Zoé781 kérdése:

Mikor szokták azt a szót használni az angolok hogy "oh boy"?

Figyelt kérdés
Mindenhol hallom latom es nemtudom sose hogy miert illetve mikor hasznaljak ezt a szot..15/L

#angol #használat #mindennapi dolog
2016. aug. 13. 13:47
 1/3 anonim válasza:
53%
Ugy tudom a helyes fiukra mondjak. Tehat ha magyarra forditanad kb azt jelenti hogy "oh srac" ami ugye jo pasit jelent szoval a jo sracokra mondjak
2016. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nekem most olyan szituáció jutott az eszembe, hogy van valami kicsit kétbalkezes fiú, aki ügyetlenkedik, de nagyon kedves-aranyos, és így kicsit lehet, hogy fejcsóválva is, meg kicsit sajnálva ilyen szeretettel mondja halkan valaki a mellette állónak, hogy pl 3-an vannak, kettő beszélget, a másik meg mondjuk jön a tópart felé a stégen vödrökkel egy rúd szélén, ami a vállán van, és akkor a másik kettő meg mondjuk messzebbről nézi, és kicsit ilyet mond halkan az egyik a másiknak, hogy "oh, boy", kicsit olyan stílusban, mintha kicsit azt mondaná, "oh, szegény." Vagy pedig mégegy másik szitu is eszembe jutott, hogy pl van egy idősebb emberke, meg egy srác és ülnek egymás mellett mondjuk a teraszon, és akkor a srác mond valami nagyon naivat, vagy épp meghatót, és akkor az idősebb meg meghatódik, hogy milyen gyermekien ártatlan kérdést tett föl ez a fiú, hogy milyen ártatlanul vélekedik a Világról. Az meg kicsit ilyen szelíden, és az is szeretettel: "Jaj, fiam" :) Ilyenek jutottak az eszembe:)
2016. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2016. szept. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!