Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megtilthatja-e a munkaadó,...

Megtilthatja-e a munkaadó, hogy a munkavállalók egy munkahelyen beszélgessenek munka közben?

Figyelt kérdés
35 éves férfi vagyok, több szakmával érettségivel! Régen nem tapasztaltam ilyen előírásokat sehol, újabban ilyen hülye szövegekkel jönnek! Ez jogszerű?

#munkahely #munkavállaló #munkaadó #munkahelyi előírások
2016. aug. 14. 01:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Miért ne tilthatná meg? Dolgozni vagy ott, nem szórkozni. Ha nem tetszik, nem köztelező ott dolgozni.
2016. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hol dolgozol kerdezo?
2016. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szeged SZEFO Zrt., bár már nem dolgozom ott a jelenséggel mégis egyre sűrűbben találkozom más helyeken is!
2016. aug. 14. 23:32
 4/20 A kérdező kommentje:
Már csak azért sem érzem igazságosnak mert ahogy észrevettem ez pofára megy, valakinek lehet valakinek nem! Aztán ketten-hárman összeállnak beszólogatnak, meg kitárgyalnak a füled hallatára akár mások előtt is, (miközben Téged leköt a szerződésben vállalt munkahelyi, feladataid és kötelezettségeid) ha van rajtad sapka azért, ha nincs akkor meg azért és Te meg kussoljál! Hát ez meg milyen?
2016. aug. 14. 23:37
 5/20 anonim ***** válasza:
Isten hozott a Föld bolygón!
2016. aug. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát ha ez a betiltás nem jogszerű akkor a munkaadókat Isten hozta a Föld bolygón! :)
2016. aug. 15. 17:13
 7/20 anonim ***** válasza:
Én nagyon szívesen meghallgatnám a másik felet is. Valószínűleg a következőt hallanám: Folyamatosan pofázol, nem a munkáddal foglalkozol, folyton azt nézed, kommentálod hogy a többiek mit csinálnak és miért és mikor és kivel, a kollégáid panaszkodnak rád, hogy kiállhatatlan vagy, állandóan pletykálsz, leskelődsz, bemószerolsz mindenkit mindenkinél - és hogy mindennek egyszer és mindenkorra véget vessenek, megkértek, hogy foglalkozz többet a munkáddal és kevesebbet másokkal. Csak ugye aki mások szemében a szálkát is észreveszi (például te), az sokszor a gerendát sem a sajátjában.
2016. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Kedves 7. válaszoló! A szövegelés ment az igaz, miközben folyamatosan a munkámra koncentráltam, teljesítettem bekerülve a Top 3 dolgozó közé, másokat nem szapultam pláne nem mószeroltam inkább ment ez fordítva, persze azoknak a dolgózóknak akik az általad vázolt tulajdonságokat hozták azoknak semmi kuss, na meg nem megkértek, hogy fogjam be hanem rám volt parancsolva! Tudod mi ezzel a helyzet? Csak annyi, hogy a szó veszélyes fegyver és van aki fegyvertelen, azaz ha a feletedd nagyobb beosztásban állók, szavakkal nem tudnak legyőzni akkor igyekeznek inkább elhallgatattni fenyegető módon! Very primitív már bocs!
2016. aug. 18. 02:10
 9/20 A kérdező kommentje:
Na meg vannak a világon bármilyen hihetetlen olyan foglalkozások ahol, jó beszélőke és kommunikációs képességek nélkül labdába se rúghatsz! Pl. eladó, üzletkötő, tanár, szónok, rendőr, postás, énekes, pap, orvos, ápoló stb. a teljesség igénye nélkül. Akkor, hogy van az, hogy munka közben ne beszéljen az ember?
2016. aug. 18. 02:14
 10/20 A kérdező kommentje:

Na van egy jó hírem! Közben rájöttem, hogy mi a jogi tétel idevonatkozóan. Mégpedig ún. Kényszerítés


Itt a szövege: "A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény különös része XII. fejezetének III. címében foglalt 174. § szerint "Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, amennyiben más bűncselekmény nem valósul meg, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."[3] A 2012. évi C. törvény ezt a törvényi tényállást változatlan formában tartalmazza,[4]


Ez a bűncselekmény csak szándékosan valósítható meg."


Hoppá! Isten hozta a munkaadókat a Föld nevő bolygón ismét! lol

2016. aug. 18. 02:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!