Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges efféle név változta...

Lehetséges efféle név változtatás?

Figyelt kérdés
Az én problémám az lenne hogy elég gyakori és külföldön annál nehezebben kiejthető nevem van, és az lenne a problémám hogy akármennyire kutattam a magyarországon elfogadott nevek listáján a név: Kari (skandináv eredetű, mivel oda is tervezek menni tanulmányaim után) nem található, viszont olyanok mint: Kara, Karim meg igen, nem tudom, hogy meggyőzhetőek-e ha már csak 1 betűről van szó. Valamint szeretném édesanyám vezetéknevét felvenni, igen egyedi név, viszont szláv, ezáltal "szki"-re végződik, esetleg le lehet "ski"-re egyszerűsiteni, vagy teljesen levenni a végéről? Gondoltam jobb a név változtatás érettségi előtt, még itthon.

2016. aug. 18. 05:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

HA MO-on az adott keresztnév nem anyakönyvezhetö, akkor nem az, még akkor sem, ha egy-két betüben eltérö nevek igen - ugyanis azon másik nevek.


Édesanyád vezetéknevétsem feltétlen veheted fel, mert idegen hangzású nevet általában nem lehet felvenni (néha kivételtt esznek, ha a családban elöforduló név), de az teljesen kizárt, hogy idegen helyesírással (-ski) engedélyezzék.

2016. aug. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

'Gondoltam jobb a név változtatás érettségi előtt, még itthon.'


Csakhogy 18 eves korod elott nem valtoztathatsz nevet, csak szuloi/gondviseloi beleegyezesessel. Es amint azt az elobb irtak, tok mindegy hova akarsz majd koltozni (ahogy azt kis naiv 15 eves fejjel elkepzeled...), Magyarorszagon csak olyan nevet vehetsz fel, ami benne van a nevjegyzekben.

2016. aug. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most kapaszkodj meg. Külföldön az egész világon rengeteg olyan vezeték és keresztnév van ami szintén kiejthetetlen. Vannak olyan indiai, arab kollégáim akiknek még az angolok sem tudják kiejteni a nevüket. Még én sem. Főleg amikor a keresztnevük is egymás után 4-5 mássalhangzóból áll. Így lesznek a rövidítések. Abbdljaha nevű kollégámat egyszerűen Abinak hívjuk.

Azért mi magyarok szerencsések vagyunk mert a nevünket valahogy csak kiejtik. Ezért megváltoztatni teljesen felesleges.

Csak mondom: Pár ostoba ember azt hiszi ez szükséges, holott sokan más nemzetiségűek büszkén viselik a nevüket.

Ja a férjem nevét sem tudják kimondani az angolok mert nem ismerik a CS betűt. Így őt jabba, dzsaba és egyéb módon mondják..

2016. aug. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szántóvető ***** válasza:
100%
"külföldön annál nehezebben kiejthető nevem van"-jól sejted,Karim-nak fognak szólítani és kész,nem nagy dolog.ez olyan nagy probléma?
2016. aug. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!