Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egyik osztáyltársam ellopta...

Az egyik osztáyltársam ellopta tőllem az ezüst fülbevalóm de nem akarja visszaadni. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
beszélni beszéltem vele de csak msnen és letiltott -.- telefont meg nem veszi fel...esetleg valami jogi út is érdekelne!
2008. szept. 30. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen ragacsos kezű, lehetne kitenni valami "csalit", mondjuk pénzt, vagy valami ékszert, és elbújva figyelni valahonnan. Vagy felvenni kamerával.
2008. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az osztályfőnöködnek és a szüleidnek is. Majd az osztályfőnök megteszi a jogi lépéseket. Nálunk is volt ilyen szakközépben, ki is jött a rendőrség, és el is kapták a kis enyveskezűt, kirúgták a suliból és a szüleinek meg kellett fizetnie azt, amit nem adott vissza a csaj.
2008. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
kitalálom, cigány.. fenyegesd meg és próbáld megrettenteni hogy visszaadja
2008. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
honnan tudod hogy ő volt?egyébként meg egy ezüst fülbevaló miatt jogi útra menni,röhejes!!
2008. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
onnan tudom kedves mert MONDTA! meg megis kérdezte hogy nem e az én fülbevalóm! azóta meg mindig próbálom vele fölvenni a kapcsolaltot h adja vissza de nemhajlandó! ezért akarok valamit tenni! és kérlek szépen semmi tudtod nincs a történtekről és fölvagy háborodva! gratulálok!
2008. szept. 30. 21:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt egyáltalán nem derült ki, hogy cigány lett volna az illető.

Másrészt: nem az ezüst fülbevaló ára háborította fel a kérdezőt (gondolom én), hanem maga a LOPÁS TÉNYE! A lopás lopás, értéktől függetlenül! Különben is, lehet, hogy a kérdezőnek az a fülbevaló nagyon fontos volt valami miatt, nem lehet mindig az anyagi oldalát nézni mindennek!

2008. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismét én vagyok: a jogi út lehet, hogy tényleg nem járható, mert ha jól tudom, van egy bizonyos összeghatár, ami alatt csak szabálysértésnek számít. Ennek esetleg utána lehet nézni.

Egyébként én a helyedben inkább jól leégetném ezt a csajt, hogy többet ne jusson eszébe a más cuccához nyúlni!

2008. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Hintalow ***** válasza:
26%
Hm..atomot neki.
2008. szept. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
tanárnak szólj
2008. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóltudom magyarországon 20000 forint fölött lehet csak rendőrségi beavatkozást kérni. Ha biztos vagy benne, hogy ő lopta el akkor szólnod kell az osztályfőnöknek és a szüleidnek. Ők beszélni fognak az ő szüleivel és vagy visszakapod vagy nem.


Egy dologra készülj fel. Lopással gyanúsítani valakit igen húzós ügy, és még ha igazad van akkor is valahogy bizonyítanod kell a dolgot. Nem lenne hátrányos ha az MSN logok kéznél lennének. Ha ez az ügy végigmegy az iskolában akkor a kölyköt lehet hogy ki is vágják onnan.

Én közölném vele hogyha nem adja vissza akkor intézkedsz, szólsz az osztályfőnöknek aki szól az igazgatónak és ki lesz vágva ha nem kapod vissza a fülbevalódat. Ha ez nem hatja meg akkor irány az ofő.

2008. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!