Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges gázpisztolyt...

Lehetséges gázpisztolyt legálisan tartani 18 éves kor alatt?

Figyelt kérdés
Önvédelmi célra lenne rá szükség. Szinte minden egyéb információnak utánna néztem már több oldalon is, de sehol sem találtam megoldást arra, hogy egy 18 élet évét még be nem töltött személy hogyan juthat ilyen tipusú fegyverhez legálisan. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. aug. 24. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nem. Önvédelmi célból? Géppisztoly??? :D:D:D
2016. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, gázpisztolyt akartam írni:D
2016. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért mi a baj kedves első, a gázpisztoly önvédelmi fegyver, szóval önvédelmi célra való, vágesz?


Kérdező, én úgy tudom, hogy már 18 év alatt vásárolhatsz gázpisztolyt, otthon tarthatod is, de a viseléséhez engedély kell, az meg majd elválik, hogy 18 év alattinak adnak-e a rendőrségen engedélyt, de gondolom igen, ha megvásárolni is meglehet...

2016. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elég rossz környéken lakom és már nem egyszer ért támadás. Szerencsére (vagy éppen szerencsétlenségemre) csak egyszer történt komolyabb testisértés, de az elkövetők ellen a rendőrök nem tudtak mit csinálni (éjjel történt, nem láttam őket rendesen és nem tudtam megfelelő személyleírást adni).. viszont már (bármilyen meglepő) szeretnék valami önvédelmi eszközt magamnál tudni, hogyha esetleg az eset újra megismétlődne.
2016. aug. 24. 12:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok, viszont azzal, hogy otthon tartom nem leszek előrébb..:/
2016. aug. 24. 12:38
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem egy paprikaspray-t könnyebben be tudsz szerezni, s ha nem egyszer ért támadás, javasolnám is
2016. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, látszik nem vagy képben, a paprikaspray tiltott, KKV eszköznek minősül. CN és CS gázos spray-ket lehet venni, de ugyanilyen van a pisztolyba is, csak annak megvan az az előnye is, hogy ugye pisztoly formájú, ennek lehet elrettentő ereje, másrészt több töltényt is rakhatsz bele, míg a spray-ben ugye korlátozva van a töltőanyag elég kevésre. Persze a spray sokkal olcsóbb, de szerintem a pisztoly jobb.


Kérdező, hát menj be a rendőrségre és érdeklődj ott utána, de mondom, szerintem ha vásárolhatsz 18 alatt(és ez biztos), akkor ki is válthatod az engedélyt!

2016. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben, meg próbálom.

Köszönöm a válaszokat!:)

2016. aug. 24. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:

mindent lehet,de ha már önvédelmi eszközt,(fegyvert direkt nem írok gp ra)akkor valami értelmesebbet játékpisztoly helyett.pl nagyon olcsón lehet csinálni házilag, akár láncos buzogányt,vagy láncos botot is,ami szerintem kiváló pl kés ellen,olcsó,eldobható ,és jól rejthető.persze gyakorolni kell vele.csak a láncot duplára,vagy három? sorosra kell néhány szemenként össze kötni,ettől merevebb lesz,jobban lehet az ütéssel célozni.még az első világháborúban is használtak buzogányokat(onnan a láncmerevítés ötlete) valamiért kiveszett(vipera nem az?),de valóban hatékony lehet,főleg végtagokra.csináltam láncos botot,de élőn még nem probáltam,de kétsoros láncal,tényleg könnyebb pontra ütni,és nehezebb is.ha gázpisztoly akkor legalább gumilövedékes,jelenleg a zoraki r1 gg a legjobb,olcsóbbak meg annyit is érnek.gázspraykből a rendőrségi használatúak,pl német ,vagy cseh( stunguns.eu)érhetőek el,pl fox labs gázsprayk,ezek hatékonyabbak,és csendesebbek,könnyebbek is mint egy gázpisztoly.viszont olyan 10-15 ezertől ft ra váltva(szállítással).itthon is megjelent a fox labs ,de ugy néz ki csak rendvédelmi szerveknek adnak el belőle.

a civil piacra szánt gázsprayk pl általában gyengébbek.

2016. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kecske.9000 ***** válasza:
A nagyimnak volt paprikaspraye megkaptam azt egy csepp belement a szemembe 5 napig homályosan láttam (KO Fog Lady)
2017. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!