Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van több férfi bűnöző?

Miért van több férfi bűnöző?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy mi az oka, hogy bűnözőkből/szociopatákból több a férfi, mint a nő. Az elméletem, hogy a társadalom szerint férfiaknak "nem megengedett" a gyengeség kimutatása ha valamilyen bántás éri (pl. rossz szülői nevelés) és nem engednek az érzelmeknek, hanem elnyomják magukban ("egy férfi nem sír"). Lehet, hogy a nyomás hatására eltorzul a személyiségük és igazából a férfiak ugyanolyan érzelmesek, mint a nők? Mondd el a véleményed, lehet, hogy totál hülyeség :D

2016. aug. 28. 11:58
 1/4 2*Sü ***** válasza:
64%

Vannak bizonyos bűncselekmények, amik eredhetnek az alacsony intelligenciából. A férfiak és nők intelligenciája eltérő. Bár az átlag azonos, de a férfiaknál nagyobb a szórás, így több férfi van a Mensa HungarIQában is, mint nő, de az értelmi fogyatékos férfiakból is több van.


A másik ok biológiai eredetre vezethető vissza. A nő hordja ki a terhességet. A szülésnél, de a terhesség, illetve a szülés utáni időszakban a nő kiszolgáltatott. Ezért a férfi feladata a védelem. Abban a törzsi megoldásban éltünk sokáig, hogy a nők egy központi területen vannak közösen, a férfiak viszont elszórva védik a terület határait. Emiatt a férfiak hajlamosabbak fizikailag konfrontálódni, a nők viszont empatikusabbak, toleránsabbak, egy zárt közösség életét erősen felborítanák a frontális konfliktusok. (Pl. ezért van az is, hogy a nők egymásra mosolyognak, miközben kibeszélik egymást a másik háta mögött. Ez néha jó, de ha túl nagy a konfliktus, sokkal rosszabb következményekkel jár. A férfiak könnyebben anyázzák egymást, könnyebben kerülnek konfliktusba, de néha meg ez a jó, mert ezzel le is tudják, tovább tudnak lépni a dolgon.) Egy nőnek egyszerre, egy időben csak egy hímtől lehet utóda, míg egy férfinek egy időben akárhány nőtől lehet utóda. Ezért a férfiak a szaporodás jogáért egymással, a törzsön belül is konfrontálódnak, harcolnak. (Pl. ezért "menő", ha egy férfi minél több nőt visz az ágyba, és ezért "gáz", ha egy nő minél több férfivel fekszik le, mert a nő jó szaporodási stratégiája az, ha jól megválasztja, hogy melyik hímtől lesz utóda.)


Mindenesetre a férfiak sokkal könnyebben válnak agresszívvé, kerülnek konfliktusba, harcolnak azokkal akik a törzsön kívül vannak, de akár azokkal is, akik a törzsön belül vannak. A nők sokkal toleránsabbak, empatikusabbak, együttérzőbbek, megértőbbek.


A harmadik ok a neveltetésben, tanulásban is kereshető. A fenti ösztönös viselkedésre ráerősítenek a társadalmi normák. Egy lány, ha verekszik, a szülei sokkal jobban helyre teszik, hogy egy lánytól ez nem illik.


Amit írsz, az is közrejátszhat, de szerintem ez sokadlagos faktor. Igen, egy férfi nem sír, mert nem engedheti meg magának, hogy az érzelmeivel törődjön, ha a törzset kell éppen védeni a másik törzstől, vagy a ragadozóktól. Neki nem szabad foglalkozni, hogy fáj, hogy éhes, hogy fázik, ha győzni akar. Majd fázhat, lehet éhes, nyalogathatja a sebeit akkor, miután megvívta a csatát. Oké, hogy civilizáltan nem így élünk, de az ösztöneinkben ez van benne. De igen, lehet, hogy ez egy femininebb alkatú férfiban disszonanciát, személyiségtorzulást okoz, de szerintem ez a ritkább ok.

2016. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Én is gondoltam erre, hogy a férfiak könnyebben konfrontálódnak a fent említett okok miatt. Kicsit letérünk a kérdésről, de most már megkérdezem, hogy előfordulhat, hogy a nők is eljutnak erre a szintre? Ma már sok az önálló nő, akiknek egyedül kell megvívni ezeket a csatákat és általánosan egy anya nagyobb szerepet vállal a gyereknevelésben és mellette még elvégzi a háztartási munkákat és még dolgozik is és nekik sem lehet éhesnek lenni, fázni stb. Mi a véleményed, hogy fog kinézni a társadalmi kép pár évtized múlva?
2016. aug. 28. 15:11
 3/4 2*Sü ***** válasza:
40%

Egyrészt emberek vagyunk. Amiket írtam, azok javarészt ösztön szinten nyilvánulnak meg. Viszont az ember képes az ösztönei, érzései, érzelmei fölé a racionális tudatát állítani. Nem mindig és nem mindenki egyforma mértékben, de alapvetően igen. Megfelelő tudatossággal lehet alakítani a társadalmat, pontosabban a társadalom képes alakítani önmagát, a működését úgy, hogy azok racionális érvek mentén működjenek, és ne ősi ösztönök szintjén.


Másik oldalról viszont az ösztönök bennünk vannak. Ha valaki tudatosan ezt, de ösztönösen azt akarja, az valahol egy belső konfliktustól fog szenvedni, frusztrált lesz, mindenféle mentális problémákat gyűjt össze. A nők jó része nem biztos, hogy dolgozó akarna lenni. Nem biztos, hogy a pár évnyi GYED után az anyuka vissza akarna menni dolgozni, ha megfelelő, biztos anyagi háttérrel rendelkezne a család.


Megint más oldalról az ember értelmes lény, értelmes célokat akar kitűzni maga elé, amiért érdemes küzdeni. Sokszor magasabb célokat, mint amit könnyűszerrel el tud érni. Az ezek eléréséhez szükséges idő, energia és a család fenntartása nem biztos, hogy együtt belefér, a nők sokszor választani kényszerülnek, vagy a gyerekvállalásról mondanak le - főleg az értelmiségre jellemzőbb, ahol van mit veszteni -, vagy az egyéni céljaikról - karrierről, más jellegű eredményekről, sikerekről, hobbikról. És ez a helyzet megint csak nekik rossz, függetlenül attól, hogy - szerintem helyesen - ők harcolták ki maguknak ehhez a jogot.


Az ember nem teljesen tiszta nemi szempontból. Egy férfinak is vannak nőiesebb tulajdonságai, egy nőnek is vannak férfiasabb tulajdonságai. Kinek jobban, kinek kevésbé. Én azt jónak tartom, hogy ha egy nő férfiasabb tulajdonságokkal rendelkezik, akkor legyen lehetősége ezt megélni, ha van egy téma, ami már-már megszállottság szintjén érdekli, jó vezetői képességekkel rendelkezik, akkor legyen lehetősége ennek szentelni az életét, és ilyen téren kapjon azonos esélyeket, mint egy férfi. A nők egyenjogúsága egy támogatható dolog. De korunk sajnos nem csak az egyenjogúságról szól, hanem egyenesen az azonosságról, hogy nincs is igazi különbség férfi és nő között. Nagy átlagban nézve ez nincs így, de a társadalmunk egyre inkább ilyen irányba megy. Férfi és nő ugyanannyit dolgozzon, ugyanannyit keressen, ugyanúgy vegye ki a részét az otthoni munkából, a gyereknevelésből. Sajnos vagy nem sajnos ez a legtöbbször nem áll fenn, bár a nőkkel szemben valahol elvárás lett, hogy ők is 8 órát dolgozzanak, sok esetben a házimunkával, gyerekneveléssel kapcsolatos tevékenységnek ők végzik el az oroszlánrészét. Ez a nőknek - meg néha a férfiaknak is - sok problémát okoz, túlterheltséget, választási kényszert, identitászavart, önértékelési problémákat.


Ez a nemek közötti egyenlőség szinte kötelező érvénnyel működik. Ma hiába akarná egy pár úgy megoldani, hogy a férfi keresi a pénzt, a nő vagy otthon van, vagy 4 órát dolgozik naponta, így nem tudnák megteremteni a megélhetéshez, gyerekneveléshez szükséges fizetést. Valahol biztosítani kellene azt is, hogy aki a "klasszikus" családmodellt akarja választani, annak erre legyen lehetősége. Ez sajnos a jelenleg gazdasági rendszerünkkel nem egyeztethető össze.


Hogy tíz év múlva mi lesz? Nem gondolom, hogy ennyi idő alatt jelentős változások lennének. Hosszabb távon vagy belebukunk a jelenlegi trendek folytatásába, vagy jön egy újraértékelés, a férfi-női erények, erők újra "felfedezése", és a társadalmunk ennek tükrében történő megreformálása. Én ezt tartom valószínűbbnek. De gyanítom ez a gazdasági rendszerünk nagyobb változásával, illetve az után lehetséges csak, ami meg valószínű, hogy valami globális kataklizma, háború, egyéb esemény után fog csak megtörténni.

2016. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem nőkből is lehet valaki gyilkos, erőszakos stb…

Olvastam börtönös cikkeket amiben azt írták hogy a nők bűncselekményeik sokkal súlyosabbak.. Nem egy olyam esetről hallottam hogy megölték saját gyereküket.. lopnak, csalnak és még sok más. Férfiakból meg azért van több mivel erősebbek. Énis nő vagyok de egyáltalán nem vagyok empatikus meg semmi.. 😅

2021. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!