Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sos! Sürgős segítségre lenne...

Sos! Sürgős segítségre lenne szükségem egy másod unoka tesóm részére. Miért gondol mindent így? Többi lent.

Figyelt kérdés

Történetem viszonylag hosszú csak akkor olvasd, ha van időd...

Tehát idén tavasszal az unokabátyám(most lesz 14) elkezdett rollerezni és eljárni a pályára szórakozni hülyülni a haverjaival..Nagyon kezdtem rá gyanakodni, hogy iszik meg dohányzik, de ahányszor rákérdeztem mindig csak azt mondta, nem nem nem csinálok baromságot .... Mondtam neki hogy hallod rosz társaságban vagy inkább gyere fel hozzánk minden nap sátorozzunk bujócskázzunk süssünk szalonnát mennyünk kirándulni stb...

Nem nem majd valamikor...most megyek a pályára....

Lényeg a lényeg augusztusban eggyüt voltunk nyaralni és az eggyik este leültünk beszélgetni, nyugiban...Meg kérdeztem tőlle... XY most őszintén tudod te miről akarok beszélni? Igen.. Hárman voltunk ő én meg az unoka öcsém....Vett egy nagylevegőt és esküdnöm kellett erre meg arra hogy kiknek nem szabad szólni stb...Mondtam ok...És mindent bevallott dohányzik iszik minden.....És össze törtem....

Most tegnap elött volt egy nagy családi összejövetel...Ott elhívtam este őt és az unoka öcsémet hogy beszéljünk...Már könnyekkel a szememben indultunk félre...Megkérdezte mi a baj? Mondtam majd meglátod...És beszéltünk vele ...És a végén már ott zokogtam mikor ilyeneket mondott: én ettől vagyok boldog így érzem jól magam...Probáltunk vele komolyan beszélni de nem nagyon akart erről tárgyalni terelte a témát...Aztán ő elment..Unoka öcsémmel leültünk beszélgetni...Komolyan..És megfogadtuk hogy nem hagyjuk XY-t szarban...de már az elején elcsesztük....akkor kellett volna közbe lépni...

Aztán mi is haza mentünk...Este nézem a facebookom és írkál nekem hogy nem lesz semmi baj mert a bulin is sokan cigiztek meg ittak stb...Meg hogy ő már felnött...

Mondtam neki h basszus 14 leszel rohadtul nem nőttél fel.... Kedden lesz valami rolleres nyárzáró a pályán mikor isznak cigiznek és ki tudja még mik lesznek...hajnalban jár haza ....stb...(a szülei elválltak anyukájával él és hát anyukája kicsit eddig engedékeny volt stb...) Tanácstalan vagyok és kétségbe esett mert nem tudom mit tegyünk...Nagyon szeretjük őt...Megfogadtük unokaöcsémmel, hogy senkinek nem szólunk....de basszus ....Olyan hülye XY-on ...És nagyon sokat sírtam emiatt....és nem nem tudok....semmit...valaki segítsen kérlek.....tudom hosszú volt de kérlek segítsetek......(helyesírást kérlek ne nézzétek könnyeimmel küszködtem és nagyon késő van már...)



2016. aug. 29. 00:47
 1/1 anonim válasza:
13 évesen fogok válaszolni, tehát ez olyan válasz amilyen. Nézd. Elrontottad? Nem. Ő rontotta el. Az hogy meg tudtad volna állítani az már más dolog, de egy ilyet is helyre lehet hozni. Szerintem 100% hogy van más dolog is ami megfogná őt, nem csak a rollerezés, cigi, pia stb... Nem tudom, mennyira lenne bölcs, ha azt mondanám egy pszihológus nem ártana. Nem beteg, viszont szerintem az hogy ilyet csinál, lehet valami oka, amiről ott tudna beszélni és meg lehetne oldani. Vagy ha saját magad akarod, akkor ha annyira felnőtt, akkor kezeljétek felnőtként is. De nem úgy hogy mindent megengedtek. Hanem pl: Ha már felnőtt kelljen hajnalkor dolgozni. Takarítson, főzzön, ha nem tud mondjátok meg neki, hogy ő a felnőtt, fözzön magának. Nyírja le a füvet stb... Térítsétek egy jobb irányba. Térítsétek észhez, hogy: Hahó hülye gyerek, vedd már észre hogy 13 kis takony gyerek vagy, gondold át az életedet és gondolkodj egy szebb jövőn! Ha szép szóra nem hallgat akkor parancsoljátok meg neki, hogy legyen több időt az anyjával akinek segíthethetne, tiltsátok meg neki, hogy el menjen abba társaságba...a lényeg. Mindennek meg van az oka. Lehet, hogy valami lelki problémái vannak (pl: a szülei most válltak el)...tényleg nem tudom, bölcs lenne-e ezt mondani, de egy pszihológusba még senki sem hallt bele. :) és nem is égő oda menni. Ha pedig a "társaságának" ez égő, akkor azokat ott kéne hagynia... Ahogy mondtam csak 13 vagyok és nem tudom,hogy igazam van-e, szerintem azért várj még pár válaszra, ha jönnek.:)
2016. aug. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!