Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a . T jelent ezen oldal...

Mi a . T jelent ezen oldal feltételeinél, hogy "Ne OFFolj! "?

Figyelt kérdés

Úgy látszik az oldal kreátorai nem tudnak magyarul, én meg debilül nem tudok.


Megköszönném, ha valaki kifejtené magyarul, s nem debil számítógépes nyelven, hogy mit akarnak a kreátorok a fenti paranccsal.


Köszi



2016. szept. 3. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nincs rá rövid magyar kifejezés, csak körülírás. az "offolás" az elterjedt kifejezés (az offtopic-ból), és ahogy más szavainkat is más nyelvből vettük át, ezt is.

Te is lehetnél debilnek nevezve, mert az általános tudásodba nem fért bele +1 szó megtanulása vagy értelmezése.


[link]

2016. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elolvasva, amit belinkeltél, baromi egyszerű lenne:

"Ne térj el a témától!" vagy "Ne térj el a kérdésben megfogalmazott témától!"

Ez lenne a lényege és milliószor érthetőbb.


Az, hogy a mostani meg az előző generáció, a számítógépes emberek inkább angol szavakat lopnak és magyarítják őket, az a debil. Meg az, hogy ez mára normálissá vált, mint ahogy az is, hogy elvárják, hogy mindenki értse ezeket. Hogy a "lájk" már mindenki ismert, az még csak-csak oké. Bár szerintem nagymamát is gülledt szemekkel nézne, ha őt "lájkolnád". Mondjuk ettől is hányok. Még ez is a "trend", az nem jelenti azt, hogy szép és jó, pláne nem természetes. Azt meg végképp nem, hogy mindenkinek kötelessége naprakész lenni ilyen tetvességekből. Ez csak óriási lustaság!!!! Nem képesek egy kicsit törni a buksijukat. Könnyebb egy idegen szót egy idegen nyelvből lenyúlni. Ez sajnos ultra gáz.


De persze ez nem csak itt van így. Hanem a mai tetves-retkes médiában is! Ott se rúgják csipán az "újságírókat", hogy írjanak már magyarul.

2016. szept. 3. 18:35
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

"debil", "ultra", "oké", "trend", "pláne" - ezek nem magyar eredetű szavak, mégis természetesen és reflexből használod őket. Csipán rúgás mehet?


Rendkívül buta, korlátolt és frusztrált vagy, ne itt vezesd le.

2016. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
A ne offolj nyilván nem kívánatos nyelvi fejlődés. Ám ha ki akarod takarítani a magyar nyelvet, akkor a jelenlegi szókincs kétharmadát simán kidobhatod.
2016. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Úgy látszik a kérdezők nem tudnak magyarul, én meg debilül nem tudok.


Megköszönném, ha valaki kifejtené magyarul, s nem debil kérdező-nyelven, hogy mit akar a kérdező a "kreátor" szóval.


Köszi

2016. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Fél pontot kapsz. Úgyhogy fél csipa mehet. Oké és trendben igazad van. Sajnos ezekkel együtt nőttem fel én is.


Pláne milyen eredetű szó?


AZ ultra meg debil azok is valóban idegen eredetűek, de akkor ezzel az erővel sok száz latin eredetű szót se használjunk.


Az a jelenség, amiről írtam, ez a 90-es, de inkább a 2000-es évektől kezdett begyűrűzni. Anno nem hiszem, hogy pont lustaságból vettek át, vagy inkább használtak latin eredetű szavakat. Sok szó azért lett átvéve, mert valószínűleg akkor nem volt rá más.


Arra, hogy "off" vagy itt "offolás" van. Minthogy a mai "média" egyik kedvence szavára a "team"-re is van. Meg "meeting"-re is van. Ezek majmolások. Abszolút nem szükségesek. Mindegyikre van magyar szó vagy kifejezés.

2016. szept. 3. 18:54
 7/10 A kérdező kommentje:
S valóban a "kreatárorra" is van. Kapsz te is egy piros pontot.
2016. szept. 3. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Folyamatosan változik a nyelv, ezek nem kivédhetőek. Nem is érdemes ezeken pörögni.

Az sokkal felháborítóbb hogyan korcsosul a nyelv mert a meglévő szavakat sem tudják egyre többen leírni. "2-tő" "3-rom", a "ban/ben" elhagyása és "ba/be" használata... Na az zavaró és magyartalan, nem az hogy egy idegen szó beépül. Ráadásul minél többen látják a rossz példát annál többen hiszik hogy az helyes, és a hülyeséget adják tovább.

2016. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezeket hol láttad? "2-tő" "3-rom"

Én még nem láttam. Talán jobb is!!! :)


Hogy ba/be-t használnak sokan ban/ben helyett ez inkább csak tudatlanság és igénytelenség. Régen is láttam ilyet, nem csak mostanság.


Hogy olyan idegen szavak, amikre nincs már szó, s beépülnek, még csak-csak rendben van, pl. hardware, software. Anno ezekre nem találtak ki magyar szót sajnos. De hogy miért kell magyar szavakat és kifejezéseket angollal (vagy épp egyébbel) helyettesíteni, azt sose fogom megérteni. Mert az olyan menő? Ez sajnos baromira nem normális. Az, hogy a nyelv fejlődik, változik, elkerülhetetlen. De ezt inkább torzulásnak lehet nevezni.

2016. szept. 3. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezeket hol láttad? "2-tő" "3-rom"


Gyakran előfordulnak akár itt, akár facebookon, cseten, ahol a "mai fiatalok" irkálnak. Hasonló a "km-er" és a "cm-er" is. Láttam már index.hu-n is... Nagyon gáz.

2016. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!