Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy érméről azt írják,...

Dangel19 kérdése:

Ha egy érméről azt írják, ezüst, finomság: 0,999 - akkor tényleg ezüst? (Ékszereknél 999 finomságot szoktam látni, de nem nullával az elején. )

Figyelt kérdés

#ezüst érdem #ezüst tartalom
2016. szept. 6. 01:13
 1/4 2*Sü ***** válasza:

A 0,999 azt jelenti, hogy az anyagának 0,999 része (99,9%-a) arany.

Más anyagoknál lehet pongyola a kifejezés, jelenthet 999 ezreléket, vagy egyszerűen csak elhagyták a „0,” részt, mert miért ne. Sőt van olyan kifejezés, hogy „három kilences”, „négy kilences” pontosság, tisztaság, itt is azt jelenti, hogy 0,(három vagy négy db kilences következik) az a bizonyos arány.

2016. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. szept. 6. 13:29
 3/4 polarbeer ***** válasza:

Vigyázz, mert sajnos a 0,999-es finomságjelzőt (aminek amúgy semmi értelme) használják olyan cégek az ezüstérméik certifikációin, akik ezüstözött vagy épp pofátlanul gyenge ezüst érméket árusítanak.


Ezek a cégek legtöbbször elég hivatalosnak hangzanak. Pl.: Magyar Érmeforgalmazó, Érem Művészeti Intézet, Magyar Éremkibocsátó, stb...


Gyakoriak a tükörveret, színezüstnek árult kapszulás érméik, amiken a 0,999-es finomság van feltüntetve, de vagy 33,33%-os ezüstérmékről, vagy pedig ezüstözött fémlemezről van szó.


Érdemes lefotózni, és megmutatni az érme fotóját, sajnos elég valószínű, hogy ilyen gagyi érmébe futottál bele.


Üdv.:

polarbeer

2016. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves polarbeer, pontosan eltaláltad a helyzetet: sok évvel ezelőtt az Érem Művészeti Intézettől 24 db-ot vásároltam, és most szembesültem azzal, hogy jószerivel semmit nem érnek (numizmatikai cég, ezüst szakértői vélemények, amiket nemrég kértem). Panaszt tettem a Gazd-i Versenyhivatalnál is időközben, akik (hivataltól szokatlan módon) néhány nap után válaszoltak, törv-i hivatkozással a beadványom nem alapozza meg a hiv-i eljárás lefolytatását.

Mindenesetre remélem, sokan olvassák ezt a pár sort, és mellőzni fogják rendelésüket a fenti és más néven futó, de hasonló cégeknél!

2016. szept. 18. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!