Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha hazudok magamról interneten...

Ha hazudok magamról interneten az bűncselekménynek számít vagy valami bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Nem zaklattam senkit vagy ilyesmi, nem egy pedofil bácsi vagyok mielőtt azt hinnétek. Feljelenthetnek ezzel, ha elmondom az igazat(akinek hazudtam)?
2016. szept. 6. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy internet! Az nem egy hivatal, cég, iskola stb.

Ha én itt most Kiss Honorka Annamária Géza néven írok, valójában Balaton József vagyok, akkor senkinek sem ártottam.

Ha hatósággal teszem ugyanezt, az már baj.

Hol, milyen körülmények között - maradjunk ennél - hazudtál?


A pedofilos kitételed elgondolkodtató. Ha ide írod, hogy nem az, akkor biztosan az vagy. Másnak eszébe sem jutna, hogy ezt megjegyezze.

2016. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nézek filmeket és hallgatok híreket ennyi, eleve nem is férfi vagyok és idős se.
2016. szept. 6. 13:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam, hogy ezeket a köröket megspóroljuk.
2016. szept. 6. 13:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a hatóságnak hazudtam vagy munkaügybe.
2016. szept. 6. 13:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta, ez így értelmetlen kérdés, amire nem lehet normálisan válaszolni.

Lehet bűncselekmény is, de nagyobb eséllyel nem az.

Konkrétat csak a tények ismeretében lehetne írni.

2016. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vonjuk ki a kérdésből az internetet, mert teljesen irreleváns. Ez marad:


"Ha hazudok magamról az bűncselekménynek számít vagy valami bajom lehet belőle?"


Ugye, hogy értelmetlen? Mert kinek, milyen körülmények között, milyen célból, mi helyett mit. Ezek a fontosak, nem az, hogy az interneten, a buszon vagy a diszkó vécéjében.

2016. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2*Sü ***** válasza:
100%

Az internet anonim, de az életben is jogod van valótlant állítani magadról, mondhatod, hogy te vagy a római pápa, és eredetileg krokodilnak születtél. Ez belefér a szólásszabadságba.


A gond akkor van, ha ezzel valamilyen jogszabályt sértesz, valamiféle ki nem érdemelt hasznot szerzel belőle, pl. ha bevállalod valakinél a tapétázást, és azt állítod, hogy te iskolai végzettséggel, több éves tapasztalattal rendelkezel, holott életedben nem csináltál ilyet, és ebből valakinek kára származik, akkor az lehet megtévesztés. Ha a hamis kilétedet arra használod fel, hogy megúszd azt, hogy másokat rágalmazol, uszítasz, akkor sem a hamis kiléted a bűncselekmény, hanem maga a tett, amit elkövettél, akár a saját neved alatt csinálod, akár nem.

2016. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!