Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szoktál szemetelni? Miért?

Szoktál szemetelni? Miért?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 07:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem.És ha látom, hogy valaki eldob valamit, meg isa jegyzem, hogy van kuka..ez persze nem szokott tetszeni, és beszólnak, de nem érdekel.
2010. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem szoktam szemetelni, legalábbis nem tudok róla. Előfordulhat, hogy véletlenül kiesik a zsebemből a papírzsebkendő, de ezt nem nevezném tudatos szemetelésnek.
2010. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyszer, amikor vártam a buszra, egy csomó tejfölös doboz szomorkodott a buszmegálló előtt. Gondolom, valami rakományból estek le. Az embereket meg rohadtul nem érdekelte. Én összeszedtem a szemetet, és kukába tettem, de a várakozó emberek végig úgy néztek rám, mint egy közveszélyes őrültre, csak azért, mert nem bírom elviselni, hogy el van szórva a szemét. Ahelyett, hogy inkább ők is segítettek volna.
2010. ápr. 22. 08:05
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak hasonló tapasztalataim. Szerintem az emberek érdektelensége a környezetük tisztasága iránt tipikusan magyar sajátosság, aminek az okait az elmúlt 40-50 év környezettudatos nevelést még hírből sem ismerő oktatási rendszerében kell keresnünk.
2010. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Én bevallom, néha szoktam.

Nem azért, mert úgy van kedvem, hogy most akkor szemeteljek, de pl. mikor jövök hazafele, féluton van egy kis bolt, ahol lehet venni palacsintát. Megveszem, elindulok, megeszem, és mikor eldobnám a szemetet, azt veszem észre, hogy egész hazáig nincs egy kuka sem. -.-" Ilyenkor pedig egy pudingos papírt nem teszek zsebre, hogy otthon eldobjam. És nincs közel a suli, hogy a "félút" olyan rövid legyen...

[Bár lehet, hogy Mo.-n több a kuka, én Romániában élek...]

2010. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
nem szoktam, mert engem a szüleim nem csak úgy tartottak, hanem NEVELTEK.
2010. ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem szoktam, de az tényleg dühítő, mikor sokáig nem látsz egy kukát sem.
2010. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Igazad van, engem is rohadtul dühít, hogy szeméthegyek között kell élnem. Az, hogy miért van ott az a szemét, az már más kérdés!

A felfogásunkban van egy alapvető különbség:

Én nem elsősorban azt hibáztatom, aki eldobta a szemetet, hanem azt akinek az a dolga (a munkája), hogy összeszedje és mégsem teszi.

Az adónkból eltartunk -többek között- egy Köztisztasági Vállalatot, ami nem működik megfelelően, nem végzi a dolgát.

Az utcaseprő az igenis egy foglalkozás, és nálunk állítólag munkanélküliség van! Segélyt osztanak, ahelyett, hogy felvennének párezer köztisztaságist, és rendben tartanák a közterületeket.

A magyar ember átlagban sokkal kevesebbet szemetel, mint más népek (a németeket kivéve).

Egy példa a saját tapasztalatomból:


Évekig éltem Spanyolországban, egy spanyollal nem tudod megértetni, hogy ne szemeteljen....egyszerűen nem érti miért ne dobhatná el, ha már nem kell neki. Hiszen úgyis jön a takarító és összeszedi. És össze is szedi. Az utcákon folyamatosan látni köztisztaságiakat, takarítanak, a boltosok felmossák (!!!) a járdát a bolt előtt, az utakat takarító autók járják szinte folyamatosan. Egy igazi spanyol bárban hamutartó sincs, a földre dobálják a csikket, és az alkalmazott összesöpri. Ennyi. Mert az a dolga, azért kapja a fizetését.

Ősszel még a faleveleket is összesöpörték, nem térdig jártak benne, mint itthon. Én nem láttam egyszer sem (!!!) hogy bárki is összeszedte volna a kutyapiszkot a kutyája után. Ellenben a parkokban reggeltől estig folyamatosan kint voltak ilyen "porszívós" emberek, akiknek ez volt a munkájuk.....

és fizetést kaptak érte.....és munka után elmentek a bárba és a földre hamuztak, mint a többiek, a kocsmáros kutyája meg ugyanúgy az utcán végezte a dolgát.....

és mégis tisztaság, rend volt mindenhol.

És ez a rendszer működik!

Magyarországon pedig soha semmilyen rendszer nem fog működni....hogy miért, az már politika, abba most nem megyek bele, de tudjátok miről beszélek -gondolom.

2010. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem például tele van összes kabátzsebem, nadrágzsebem azokkal a szemetekkel, amiket nem dobok el. Én semmit nem dobok el. (Kivétel a banánhéj, ha kint vagyunk a határban)


Kedves utolsó, nem arról volt szó, hogy ki szeret szeméthegyek közt élni, hanem aki szemetel, mi játszódik le a fejében, hogy ezt teszi.

2010. ápr. 29. 12:43
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Én szoktam szemetelni... mert nem sok kedvem van kukára vadászni. De természetesen ha van a közlemben kuka akkor nem dobom a földre.
2010. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!