Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 8. os vagyok, és ebben az...

8. os vagyok, és ebben az évben fogok felvételizni, de nem igazán tudom, hogy mi hogy lesz. A a középsuli kiválasztásával is eléggé nagy káoszban vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 18:42
 1/4 anonim válasza:
Hát az előző évek felvételi feladatsorai fent vannak interneten azokat gyakorold és nem lesz nagy baj. Sulit választani..nos az nehéz. Tudod mivel akarsz foglalkozni? Akkor egy olyan szakközép. Ha nem gimnáziumon gondolkodj. Nagyon sok fajta van ami a nyelvet helyezi előre, ami nehezebb és van ami könnyebb. Nézz körül interneten. Én tavaly felvételiztem írj nyugodtan, ha kell még segítség :)
2016. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Ki kell valasztani minimum 3 sulit. Ha az 1.-nek megjelöltbe felvesznek akkor oda kell menned.


Úgy van ,hogy a félévi és 7. Évvégi jegyeid számítanak valamint a központi felvételi. Valahol még szobelit is kernek.

Ha nem tudod hova menj egy normál gimibe simán felvesznek 3,5-ös átlaggal is. Viszont ha tudod a célod menj szakgimnáziumba. Ha 4,5 fölött vagy mindenképpen gimit mondanám.


A felvételinel ne izgulj és jót tenne ha nem lenne 3-asod.

2016. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Esteyn válasza:

Ha jó vagy a nyelvekből, érdemes elgondolkozni a két tannyelvű képzésre jelentkezésen. Általában a nyelvi érettségi (bizonyos egyéb feltételekkel) nyelvvizsgával egyenértékű, ami a továbbtanulásnál is hasznos. Közben van két éved kitalálni mit is akarsz csinálni, fakultációt meg az alapján választasz.

Én lusta voltam, csak azért mentem német nemzetiségi tagozatra, mert oda felvételi nélkül felvettek (versenyen jó eredményt értem el, azóta megszüntették a mentességet). Most van két felsőfokú német nyelvvizsgám, közben csináltam angol középfokút, technikusi után villamosmérnöknek tanulok munka mellett.

2016. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!! :))
2016. szept. 8. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!