Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gimnazista lány vagyok és...

Gimnazista lány vagyok és konkrét elképzeléseim vannak a jövőmet illetőleg, csak segítség kellene. Hogy tudom megoldani ezt a fajta továbbtanulást? Többi lent!

Figyelt kérdés

Tehát, voltam New Yorkban, és rögtön beleszerettem, úgyhogy jövőre megyek ki teljesen egyedül egy nyelviskolába ismét. (tudni kell nyelvi gimnáziumba járok, angol szakra). És a továbbtanulást illetőleg is már elterveztem, hogy kint szeretnék egyetemre járni. Vagy fordító/tolmács, vagy pszichológiai egyetem a cél. még nem tudom, van 1,5 évem eldönteni. A kérdésem az, hogy ez egyáltalán lehetséges, vagy csak álmodozzak róla? Mi szükséges, milyen papírok, nyelvvizsga, iratok és a többi szükséges ehhez? Anyagi háttér megvan hozzá, csak nem tudom hogy pontosan hogy kezdjek neki a felkészülésnek, az iratok összegyűjtésének. Ebben kérném a segítségeteket!

Köszönöm előre is!:)



2016. szept. 13. 16:56
 1/2 anonim válasza:

Először is azzal kezdeném, hogy minden lehetséges, csak hinni kell benne. :) Magyarul, ha kitartóan csinálod, és beleadsz mindent, akkor véghez tudod vinni.

Nem tudok minden kérdésedre válaszolni, de utána kéne nézned a neten, hogy Amerikában miket kérnek ott az egyetemen. Lehet, hogy célszerűbb lenne Magyarországon kezdeni az egyetemet, és aztán ösztöndíjjal kimenni Amerikába tanulni. Azt tanácsolnám, hogy először is nézz utána az egyetemeknek, amik szóba jöhetnek, és a követeléseiknek (milyen szakon hány pont kell, milyen ösztöndíjak vannak, stb.). A nyelvvizsgák mindig jól jönnek, úgyhogy ezzel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy minél előbb megcsinálod, annál jobb. Ha voltál kint, akkor gyanítom, hogy elég jól beszélsz. Nem tudom, hogy a B2-es szintű nyelvvizsgád megvan-e, de ha nincs, szerintem kezdd azzal. Ha az megvan, jöhet a C1-es. Sajnos a nyelvvizsga igazából csak Magyarországon számít, Amerikában nincs is ilyesmi. Viszont ha Magyarországon kezdenél egyetemet, akkor mindenképpen nyelvvizsgázz, mert többletpontnak számít, valamint az emelt szintű angol érettségit is ajánlom, mert az kapásból 50 többletpont, plusz még annyi, ahány százalékot elérsz.


Most egyelőre csak ennyit tudok segíteni, én ugyanannyi idős vagyok, mint te, szóval nem tudok sokkal többet, de én idén tervezem megcsinálni a C1-est, meg az emelt szintű érettségit, és hasonló terveim vannak, mint neked, ezért tudtam ennyit segíteni. :) Remélem használt, sok sikert a továbbiakban! :)

2016. szept. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Sajnos a nyelvvizsga igazából csak Magyarországon számít, Amerikában nincs is ilyesmi."


Bárki eljuthat 2 másodperc erőbefektetéssel ilyen oldalakra, mint amiből alább idézek. Bárki.

"English Proficiency Requirements

Regardless of citizenship, applicants whose first language is not English must generally take one of the following exams and achieve the indicated scores in order to demonstrate English proficiency.

Undergraduate Applicants

All applicants (including US citizens) whose first language is not English can prove English proficiency by one of the following:

· TOEFL (Test of English as a Foreign Language) - TOEFL code 5007

· Internet based test (iBT) score of 80 or higher.* (Sub-scores for each section of the TOEFL should be 20 or higher.)

· Paper-based test score of 550 or higher

· IELTS (International English Language Testing System)

· Composite score of 6.5 or higher. (Sub-scores for each section of the IELTS should be 6.0 or higher.)

· Pearson Test of English (PTE)

· Score of 53 or higher

· SAT Critical Reading score of 530 or higher

· TOEFL/IELTS is not required of non-native English speakers who are educated in US or IB secondary schools inside or outside the US, or in countries** where English is the native language, for at least 4 consecutive years (grades 9, 10, 11 and 12 or equivalent) where English is the only medium of instruction and no ESL courses have been taken.

· Undergraduate Transfer applicants who have completed two academic English writing courses from a U.S. college or university with a grade of "C" or better from regionally accredited, AG rated institutions or a "B" or better from provisionally accredited, AP rated institutions, are exempt from submitting scores from these examinations..."

2016. szept. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!