Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, ha a egy gyermek...

Mit tehetünk, ha a egy gyermekvédelmi intézmény hat éves lakóját társa/társai szexuálisan bántalmazták, nevelő fizikailag, és eltusolni látszik az ügy?

Figyelt kérdés
Egy gyermek otthonban,(miután a gyereken észre vették,hogy szótlan,szomorú,magányos)pszichológus segítségével,kiderül,hogy a most hat éves kisfiút,nála pár évvel nagyobb gyerek/gyerekek szexuálisan bántalmazták,illetve nevelők bántották fizikailag,lelkileg. Most egyenlőre tudtommal rendőrségi úgy van belőle,pár nevelőt elbocsájtottak,a gyermek másik csoportba került. De nagyon úgy tűnik,hogy el lesz tusolva az ügy. Pl. A gyerek gyámhivatali ügyintézője lemondott,máshoz került a gyerek "aktája". Érdekes... felvilágosítást nem igen adnak...A szülők fogadtak ügyvédet,szeretnék a gyermeket kihozni,rendeződni látszik az otthoni körülmény,bár az még idő biztosan,illetve az is kérdéses,hogy ki vehetik a gyereket. Én rokona vagyok ennek a gyermeknek,sajnos én kivenni nem tudom,de amiben lehet támogatom,és szeretném,hogy bűnhődjenek azok az emberek akik felelősek ezért a tragédiáiért! Hogy történhet meg ilyen egy gyermek védelmi intézetben?? Hogy dolgozhatnak ilyen emberek gyermekekke? Mi alapján döntik el,hogy alkalmas nevelőnek az adott jelentkező?? Mert nagyon úgy tűnik,hogy nem igazán néznek utánna dolgokna. Igen sajnos nehéz sorsú gyerekekkel kell foglalkozni,házanként sokszor 10-12 gyerekkel,és nagyon nehéz azt el hiszem,de én úgy gondolom aki ilyen hivatást választ,annak tisztába kell lennie ezekkel a dolgokkal,és erősnek kell lenni lelkileg biztosan. Illetve,még azt nem értem,miért nem korosztályoknak megfelelően vannak elhelyezve a gyerekek?? Miért kell idősebbeket kicsikkel össze rakni? Itt egy ember életéről beszélünk,aki lehet már nem fog élni teljesértékű életet,ennek köszönhetően,mert ki fog hatni biztosan a jövőjére. És sajnos nagyon sok ilyen van!

2016. szept. 14. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Állami gondozott voltam. Sajnos ez teljesen általános jelenség és senki nem foglalkozik vele. Az Alföldi utcai ügyről is próbálják elhitetni, hogy bosszúhadjárat pedig voltam ott is és biztos vagyok benne, hogy nem az. Semmit nem lehet csinálni, csak kihozni a gyereket. Ezekkel szemben sose fog senki győzni. 21L
2016. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen,én is igy gondolom...sajnos.... én is állami gondozott voltam,igaz mi 14 évesen kerültünk be a nővéremmel.... és mi leány csoportban voltunk,más volt... de ez vicc... az ilye valós problémákat kellene megoldani,segíteni ezeken a szerencsétlen kisgyerekeken,nem pedig azon filózni,hány menekültet fogadjunk be,amikor itt Mo.-n ilyen és hasonló gondok vannak.... az tuti,én nem fogom annyiba hagyni. Ez a Magyar gyermekvédelmi szolgálat!!?? Egy nagx rakás sza..! :@ :(
2016. szept. 15. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos az. Valahogy hozzátok ki a kicsit, így is nagyon nehéz lesz neki feldolgozni... :(
2016. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!