Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Heggesztő szakma segitség?

Darkzoli kérdése:

Heggesztő szakma segitség?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

14 éves vagyok, és a sógorom aki heggesztő, elektróda heggesztést csináltam vele,(cső-t heggesztettünk).

És azt mondta, elég jó lennék heggesztőnek, mert nem remeg a kezem.

Később megtudtam miért nem remeg, mert gyenge a karom és igy könnyen tudom kezelni.

Ezzel még nem is lenne baj, viszont mire kijárom a gimit+szakmát kitanulom, erősödni fog a karom.

Szóval íme a kérdés, szerintetek tanuljam ki a heggesztőt, még azzal a kockázattal is hogy nehezebb lehet a kezem, és roszabb leszek heggesztésbe?



2016. szept. 22. 06:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szereted csinálni, akkor tanuld ki. Gyenge kar, nem azt jelenti, hogy nem remeg a kéz. Semmi köze hozzá. Ha valakinek remeg, ott más a gond, nem a csontozat. Csak mondott valamit..., ez kb. olyan okosság, hogy azért nem remeg a karod, mert barna a hajad színe. Ezt azért ne vedd be, de vedd dicséretnek, hogy alkalmas vagy rá, így hát tanuld ki.
2016. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy jó sok csacsiságot hordasz össze, még a hegesztő szót sem tudod normálisan leírni, és következetesen rontod el.

Miért kellene egy erős karnak remegnie? Semmi nem indokolja. Ez nem olyan szakma, ami nyizegéknek való. A fizikai erő sokkal inkább előny, mint hátrány.

2016. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Remeg a kezem, gyors vagyok, és voltam gyenge, lettem erős, mindkét esetben jól hegesztettem. Ha nagyon okát akarnánk találni, mitől lesz "tehetséges" hegesztő valaki, akkor alapdolgokon túl (van keze, tudja mozgatni, szeme is van, stb) kb ennyi kell:


1. Ismeri az anyagot, tudja már előre, mikor és hogyan viselkedik, kezdve az olvadással, folytatva a csepp irányításával, és megkoronázva dermedéskor a hőhatásövezetben lezajló folyamatok pontos ismeretével, hogy tudjon a használt eljárás és hozaganyag ismeretében, a bevitt hő függvényében egy jó becslést adni a varrat teherbírására, és persze azért is, hogy a bevitt feszültséget minimalizálja, ne erős lakatosoknak kelljen helyrekalapálni a szögeket, és ne egy telet bírjon ki egy egyszerű szerkezet, rajta olykor emberekkel. Ezek egyformán fontos dolgok.


2. Nem zökken ki a figyelme, fontos darab esetén még akkor sem, ha durván égeti valahol egy elkószált cunder.


3. Bármilyen hibát kijavít (persze ritkán követ el hibát, és van, amikor tényleg nem lehet javítani, de általában ez nagyon nagy magabiztosságot ad).


4. Szereti csinálni, egyfajta relaxáció, már-már spirituális felhangokkal is akár.

2016. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!