Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Túl sokat kapok, de nem adok...

Túl sokat kapok, de nem adok eleget?

Figyelt kérdés

Felvettek abba a gimnáziumba, amit a szüleimmel kinéztem. Most az évfolyamomnak szerveznek egy olaszországi utazást, Rómába. Van egy másik is, szintén Olaszországba, ami valamivel olcsóbb. Én a rómaira mennék, minden bizonnyal az osztálytársaim is odamennék, és annyira még nem ismerem a többi diákot, hogy bárkivel tudjak menni. Anyum azt mondta, hogy kifizetik, de akkor mondjuk a szülinapomra csak egy könyvet kapok. Örültem is, de most úgy érzem, hogy túl sokat kapok. Mindig is volt egy ilyen "dolgom" hogy nem teszek eleget, hogy segítsek. Nem élünk rossz anyagi körülmények között, félreértés ne essék. Tényleg jobb lenne, ha az olcsóbbat választanám? Kicsit elbizonytalanodtam...

És végül, köszönöm, hogy végigolvastad,



2016. okt. 4. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Mennyi az a "valamennyi"?

Családotok költségvetésében mennyire meghatározó? ( összeget nem kérek, gondolkodj %-ban). Egyébként írtad a lehetőséget: Róma, de akkor szülinapra kis ajándék. Nos, ezt úgy is felfoghatod, hogy szülinapi fő ajándék.

Úgy érzed, most sokat kapsz. Lehet, de ezt vissza tudod adni a szüleidnek nagyon egyszerűen: szeresd és becsüld meg Őket később is. Ne távolodj el tőlük. Természetesen előbb-utóbb a saját lábadra állsz, na akkor kell majd visszaadnod ebből a gondoskodásból, amit most kapsz.

2016. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!