Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez milyen szám, és hogyan...

Ez milyen szám, és hogyan kell leolvasni?

Figyelt kérdés

Leírni sajnos nem tudom, de próbáljátok ki. Úgy néz ki, mintha 2 a harmadikon lenne, de utána van azonnal egy ötös. 235 de a 3-at rakjátok felső indexbe.

6. osztályos vagyok, és még nem találkoztam ilyennel, a tanáromat pedig nem tudom megkérdezni, ugyanis egész héten nem vagyok suliban. A válaszokat nagyon köszönöm!



2016. okt. 7. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez? 2³5


Szerintem kettő az ötödiken akart lenni, a 3-as meg a hatványozást akarta jelezni csak félrenyomtak.

2016. okt. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Vagy 2³*5

A te korodban nekem az okozott fejtörést, hogy mit jelent az, amikor nem rakunk műveleti jelet két szám vagy betű közé.

2016. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de a félrenyomást nem hinném, csupán azért, mert 2 feladatban is szerepel ugyan ez a szám (lnko, lkkt). Lehet, hogy a műveleti jelet nem rakták ki, de furcsállom, mert még nem vettünk ilyet. Mégis ez a legvalószínűbb.


Köszi a válaszaitokat!

2016. okt. 7. 11:38
 4/5 anonim válasza:
Mi se tanultunk olyat, azért írtam, hogy fejtörést okozott, nekem kellett rájönni. :)
2016. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2*Sü ***** válasza:

Úgy általában a szorzásjelet el szokták hagyni ott, ahol egyértelmű, hogy mit szorzunk mivel. Pl.:

2x = 2 · x

2³5²7 = 2³ · 5² · 7

2xy = 2 · x · y

2(3-1)(5+6) = 2 · (3-1) · (5+6)

2016. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!