Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen ceruzákat használjak...

Milyen ceruzákat használjak élethű rajzokhoz?

Figyelt kérdés

Gondolom a sima szines ceruza nem a legjobb minőség, ezért se tudom, hogy akár márkában vagy típusban milyet hasznaljak.

(Fehér, vörös, piros, barna, fekete és bőrzsín kellene)



2016. okt. 19. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából lehet csinálni nagyon jó rajzot sima ceruzával is és nem túl jót nagyszerű ceruzával is. Amúgy a kiemelkedően jó márkák pl a prismacolor vagy a faber castell, de ha találsz olcsóbban egy elfesthető ceruza készletet az is jó lehet, mert azok puhábbak általában és sokkal több bennük a pigment. De lehet találni ilyet a sima ceruzák közt is, csak ugye sokszor nem lehet kipróbálni mit veszel meg.
2016. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Faber-Castell ceruzákat használok, és csak dicsérni lehet! Valami csodák ezek a ceruzák, gyönyörű színei vannak.
2016. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképp kipróbálom őket.
2016. okt. 21. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is Faber-Castellt használok, a legnagyobb csomagot (azt hiszem 32 darabos, de minimum 30 az biztos, nem számolgatom), de nem muszáj ilyen soknak lennie. Mondjuk ennyi már elég nagyon szabadságot ad tónusok terén, de kevesebbel is be lehet érni, ahogy látom, neked csak 6 kellene. Azt nem tudom, hogy darabonként lehet-e venni, én eddig csak szettben láttam.


Fehér ceruzából kifejezetten márkát nem igazán tudok, nekem pl. egy teljesen fehér ceruza van (semmi felirat nincs rajta, a ceruza test is fehér), de ez inkább tónus összemosásra jó (hacsak nem színes papírra tervezel rajzolni).

Ha olyan fehéret keresel, ami fog is, tehát pl. fekete színre akarsz fehérrel rárajzolni, ahhoz inkább fehér filcet ajánlok.

Nekem egy Uni-ball Signo-m van, igaz, 600FT körül van egy darab, de olyan helyre mentem, ahol ki is lehet próbálni, és ez legalább tényleg fog is a színre. Amiket próbáltam, azok közül ezt nem lehetett mindegyikről elmondani. (A fekete a legneccesebb, és mondjuk ha fekete filcre rajzolok, az még így is átüt egy kicsit, de az még jól is áll neki, viszont pl. színes ceruzára nagyon jól fog feketénél is)

2016. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Darabonként is lehet venni a Faber-Castelleket, írószerboltban láttam. Ha jól tudom, 270 Ft volt darabja (vagy ha nem is ennyi, de ez körül van), úgyhogy érdemesebb szettben megvásárolni.
2016. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!