Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Beváltatlan ígéret miat bal...

Beváltatlan ígéret miat bal szerencse mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődőt hogy volt egy csomó nyúlunk és az egyiket le akartam vágni tarkón ütöttem hogy el kábuljon (mert ezt így szokták)de túl kicsit ütöttem és így csak visítót nagyon meg sajnáltam meg esküdtem hogy sose hagyom levágni ere fateromék levágták rá egy hétre azóta rengeteg bal szerencse ért valaki segítsen hogy mit tegyek hogy ne legyen minden egyes napom bal szerencsés nem idióta válaszokat várok

2016. okt. 23. 00:07
 1/2 2*Sü ***** válasza:

> ere fateromék levágták rá egy hétre azóta rengeteg bal szerencse ért


A megfogalmazásod pontos. Azóta érnek balszerencsés fordulatok. De nem amiatt.


A világ jelenségeit vizsgálva az egyik hiba, amit el lehet követni, hogy összekeverjük az egyidejűséget az ok-okozati viszonnyal. Ez a legtöbb babona alapja, ezért hoz egy csomó dolgot ok-okozati összefüggésbe, ami pusztán csak egyidejűség. Az ebben való hitnek meg van egyfajta önmegvalósító prófécia jellege, az ember tudat alatt is megpróbálja igazolni a hitét. Vagy egyszerűen jobban észrevesz, vagy éppen figyelmen kívül hagy jelenségeket, amit addig nem.


Pl. mióta a múltkor pizzát rendeltem, azóta szeles, esős idő van. Evidens, hogy nem azért, mert pizzát rendeltem. De az ember az őt ért negatív dolgoknak mindig megpróbál valami egyszerű okát keresni, ami nem mindig létezik. De inkább ráfogja valamire, csak hogy könnyebben elfogadja az egészet.


Tehát felejtsd el az egészet. Lehet, hogy tényleg balszerencsés időszakban vagy. De biztos, hogy nem egy nyúl miatt. Ezt csak a tudatod emelete ki valami kapaszkodónak.

2016. okt. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kösz a választ sokat segitet
2016. okt. 23. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!