Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék film, anime,...

Hogyan lehetnék film, anime, vagy sorozat magyar hangja?

Figyelt kérdés
Hol tudnék jelentkezni? Elég hozzá a Fordító és Tolmács egyetem?

2016. okt. 25. 03:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Fordító és tolmács egyetem? Ilyen nincs, csak tanszék. De nem is ez a lényeg.

Ha szinkronszöveget akarsz írni, akkor a magas szintű magyar és idegen nyelv ismerete alapfeltétel. Ezen felül magas szintű irodalmi műveltség, nagy szókincs is kell. Műfajtól megfelelő sok egyéb ismeret is.

Ám te hangozni akarsz. Ahhoz szép magyar beszéd, jó orgánum kell. Nem ért színész egyetemi végzettség, de nem feltétel.

Bár rengeteg szinkron készül napjainkban a rendezők aránylag kevés szinkronszínésszel dolgoznak. Őket kiütni nem lesz könnyű.

S amit még nem írtam: Kell egy olyan adottság is, amit nem lehet tanítani, s a legnagyobb színművészeink között is voltak és vannak olyanok, akik nem tudnak szinkronizálni. Pl. ütemérzék.

2016. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Zsigmond Tamara pont nem rég egy rendezvényen erről beszélt.Azt mondta,ha nem kis gyerek korban kezdi valaki sok ismeretséggel a szakmában,akkor végig kell járni a szamár létrát,ami a színművészeti egyetemmel kezdődik.Aztán el kell helyezkedni mint színész,majd akkor esetleg felfigyelnek rád.
2016. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 27. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!