Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A külföldről küldött csomagoka...

A külföldről küldött csomagokat hogyan tudják követni? Tudják egyáltalán vagy nem?

Figyelt kérdés

természetesen a nem ajánlott levelekre / küldeményekre gondolok, mert azokon is látok olyat h "tracking number", akár Kínából is, ha rendelek vmit, és a vélemények megoszlanak, h van aki szerint tudják pontosan, hol a csomag, van aki meg állítja h nem.


Mi az igazság?

Az aliexpressen mondjuk van egy "tracking list", ami meglepően még azt is oda írja, hogy mikor történt a kézbesítés (közben meg a 6-8 átpakolási helyet), de sokan mondják, hogy ez legtöbbször csak úgy saccra megy, mert voltak esetek, mikor a nyomonkövetési rendszer azt jelezte, hogy már megkapta az illető, miközben még be se érkezett az a küldemény az országba, ezt pont meg tudták nézni.


Szóval ezt a bizonyos tracking number-t mennyire tudják követni? mert ezt meg mindegyiken látom, vonalkóddal együtt, vmire már csak szolgál ....


2016. okt. 29. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért ezt nem kell készpénznek venni.

Nézzük hogy is megy a dolog:

Megrendeled a terméket kínából

A cég értesíti a futár céget, hogy árufelvétje lesz

A futár kimegy

A futár elviszi a depoba

Onnan elviszik a központi depoba

A komissiozás után, onnan elviszik a repcsihez, ami valahol európában leszáll

Itt bekerül egy kamionba

Ez elhozza a magyarországi központi depoba

Innen a teherautó elviszi a kiszállító depoba

Majd reggel megindulnak vele a futárok.


Természetesen most csak nagyjából írtam le a folyamatot, de már ebből is látod szerintem, hogy nem olyan egyszerű.

És hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Mindenhol kütyükkel (palm, pc stb) dolgoznak. Ez biztosítja elvileg, hogy az általad kért nyomon követési szolgáltatás működjön. Ha mindenki (a fent leírt folyamatban) robotszerűen kezelné ezt, akkor valóban nyomon tudod követni a terméked. De ez nem mindig sikerül és ebből is vannak a témát illető eltérő válaszok. Egy ilyen hosszú folyamatnál vagy összejön a dolog, vagy nem.

2016. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

na igen, én is kb ezt az összevissza káoszt látom. olykor napra pontosan működik, máskor meg gőzük nincs róla.

na de adott egy vonalkódos tracking number, hát sztem nincs olyan isten h valamennyi átpakolási ponton ugyanazzal a rendszerrel dolgozzanak és ugyanúgy tudják nyilvántartani azt a konkrét vonalkódot (ami meg nagyon cégfüggő ahogy látom)

2016. okt. 29. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre mondtam az emberi hibákat. :) :)

Egy nagyon egyszerű, megtörtént hibát írok le.

Jött a csomag valahonnan. A központi depoban az emberke leolvasta az irányítószámot a cimkéről. Ez alapján elkészítette a mi cégünknek megfelelő cimkét. Minden rendben volt, de egy hétig keringet a csomag két depo között. Miért?! A csomag ausztriába volt címezve, de az irányító száma teljesen olyan volt, mint a magyar.

Mindenhol emberek dolgoznak. És benne van hogy hibáznak is. Nem hibáztatom az emberünket, mert kismillió ilyen cimkét nézett meg naponta és efelett átsiklott a figyelme. Teszem hozzá, baromi könnyű volt tényleg benézni.

2016. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, de akkor elméletileg tényleg kell neki működnie a nem ajánlottan feladott küldemények esetén is ezek szerint ...
2016. okt. 29. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!