Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha valaki úgy ad...

Mi van akkor ha valaki úgy ad vért hogy nem volt éppen érvényes a Taj-száma, pontosabban lejárt?

Figyelt kérdés
Ilyenkor megbünteti az Apeh az illetőt, talán nem is dolgozzák fel a vért?! De ezt én kétlem. Csak mindig felhívják a figyelmet,hogy kell vinni véradásra a Taj-kártyát, adategyeztetés miatt el is kérték,de akkor nem szóltak, hogy lejárt, nem is tudtam róla(pont befejeztem a fősulit), csak később derült ki háziorvosomnál.Ilyenkor nem tudom mi a teendő!
2008. okt. 4. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az APEH miért büntetne meg? Jelentkezz be önálló TB-fizetőre, és visszamenőleg biztosítani fognak, ha megfizeted visszamenőleg is a TB-t.

Amúgy véradáshoz nem igazán hiszem, hogy kell TB...

2008. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tb kártya nem jár le.

Ha megszűnt a tanulói jogviszonyod és semilyen más módon nem vagy biztosítva (munkahely, munkanélküli segély, egyéni vállalkozás) akkor elvileg neked nem jár orvosi ellátás, ezt mindenképpen rendezned kell, mert egyrészt januártól nem látnak el, vagy mindenért fizetned kell, másrészt megbüntethetnek. Idén még nem, toleránsak, de jövőre már igen.

Szóval azt javasolnám, hogy visszamenőleg jelentsd be magad az apehnál a 08T1011-es nyomtatványon, amikortól megszűnt a tanulói jogviszonyod. Vagy kérsz ilyet az apehban vagy a honlapjukról letöltöd (www.apeh.hu). 4350 Ft-ot kell fizetned havonta az ellátásért, addig még pl nem találsz munkát, akkor ugyanezen az adatlapon kell kijelentkezned. Ha beküldöd, majd kapsz egy határozatot meg csekkeket, amin fizetni kell.

2008. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már elintéztem, voltam az önkormányzatnál és így elintézték, hogy szociális alapon járjon mostantól. Csak arra voltam kíváncsi, hogy véradásnál mi van ilyenkor, de úgy tudom már én is, hogy ez nem értem van, nem én veszem igénybe az ellátást, tehát nem lehet gond.
2008. okt. 6. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!