Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a haza megfelelője a...

Mi a haza megfelelője a külföldi "110 lb" szabványú kartonpapírnak és hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

Annyit tudok hogy a 110 lb arra utal, hogy 500 darab 17" x 22" méretű nyom 50 kg-t, de a konkrét vastagságáról nem találtam semmit.

Vastagabb mint a sima irodai használatra szánt hétköznapi lap, de a nyomtatók még beveszik.


Ilyet találtam kereskedelmi forgalomban külföldről: [link]


Ez nem rendes A4-es (ISO A, 210 mm x 297 mm) amit itthon lehet kapni hanem az amcsi szabvány (ANSI A, Letter, 279 mm x 216 mm).



2016. okt. 30. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A matekoláshoz lusta vagyok, de azt megsúgom hogy számolj. :)

Idehaza nagy általánosságban 80 grammos papírt használunk. Ennek meghatározása pedig annyit jelent, hogy 1 db A0-as ív (ami 1 négyzetméter) 80 grammot nyom. Tehát azt az angolszász mértékegységet át kell váltani számunkra is értelmezhető mértékegységre és megkapod a papír súlyát (vastagságát).

Természetesen a méret se normális. Sima papír boltban nem hiszem, hogy találni ilyet. Én nem is nagyon keresgélnék ilyet. Elmennék a legközelebbi nyomdába és szépen megkérném a mestert, hogy az adott papírsúlyból, adott méretre szabdaljon fel nekem pár ívet.

2016. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

300g/m2

Névjegykártya papír

Fotópapír

Tónuskarton

Fotópapír

Műnyomó karton

CLC papír

Duplex papír

2016. okt. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Természetesen a méret se normális. "

Senki se beszélt a méretről.

A papír típust keresi súly alapján.

Amihez még matekozni se kell, mert táblázatból kikereshető.

2016. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól van na! Ügyes vagy! :)

Számomra nem volt egyértelmű, hogy számít-e a méret. Ha nem akkor értelemszerűen kihagyja azt a részt.

2016. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na erre a 80g/m^2-re voltam kíváncsi (nem tudtam mire kéne rákeresni).


Ez alapján: [link]

be tudtam lőni, hogy 110lb-s papir amit kerestem az hány g/m^2. 200g/m^2


Aztán ebből jött, hogy ez elvileg a műszaki rajzlaptípusának felel meg itthon: [link]


Persze ha nem tévedek.

2016. okt. 30. 09:23
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagy a 300g/m^2-es ahogy látom közben jött válasz :'D
2016. okt. 30. 09:27
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat. Pepakura nyomtatáshoz+műgyantázáshoz kell majd a papír. Fotópapírral próbálkoztam de az nem volt az igazi és drága.


Kipróbálom majd ezt a 200-as meg 300-as papírt is

2016. okt. 30. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!